24 دی 1396

اعتراضات | حضوری از جنس اعتراض ، نفوذی از جنس اغتشاش ویژه

نوشته شده توسط 
Rate this item
(1 Vote)

محمد عزیزی نوشت : برخی از اقدامات در دستگاه های اجرایی در ماه های پایانی سال با توجه به وضعیت اقتصادی و درآمدی مردم باعث نارضایتی و اعتراض به این نوع تصمیمات منجر به حضور و تجمع مردم در برخی شهر ها در کشور شد و عوامل نفوذی و ضدانقلاب هم با سوءاستفاده از این حضور برای  تبدیل اعتراضات در قالب اغتشاشات علیه نظام انقلاب اسلامی تلاش کردند.

به گزارش نبأپرس ، محمد عزیزی طی یادداشتی به اعتراضات مردمی نسبت به اقدامات دستگاه های اجرایی و گرانی و فشارهای مالی بر قشر کم درآمد جامعه و سوءاستفاده عوامل نفوذی و ضدانقلاب در تحریک اعتراضات مردمی به اغتشاشات ضد نظام پرداخت.

متن این یادداشت به‌شرح زیر است:

با نگاهی اجمالی می توان به راحتی دریافت که کشور ایران با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی در منطقه خاورمیانه و ثروت های ملی و ذخائر طبیعی از دیرباز مورد توجه ابرقدرتهای جهان برای دستیابی و چپاول این ثروت و موقعیت خاص بوده است. نظام سلطه در سه دهه اخیر با صرف هزینه های میلیارد دلاری  از رسانه ها و شبکه های تلویزیونی و حمایت های مالی از قشرهای منافقین و نفوذی ها برای ایجاد اغتشاش و توهمی برای تغییر حکومت اسلامی ایران همچنان تقلا می‌کنند.

تحمیل هشت سال  جنگ ، اعمال شدید‌ترین تحریم ها و حمایت از فتنه 88 مصادیقی بر تقلای نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی ایران بوده است.

دولت و مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید با توجه به این اهداف پلید ابرقدرتها و نفوذی ها و جاسوسان و فعالیت های بی وقفه معاندین و منافقین ضد کشور جمهوری اسلامی ایران در تصمصیمات و اقدامات خود کمی بیشتر تفکر و تأمل کنند. بی‌تردید یک جامعه بالنده و با نشاط برآمده از  قشرهای مختلف  با وضعیت اقتصادی ، سلایق ، گرایش ، تفکر و سواد فهم رسانه ای متفاوت است که هر طرح و برنامه‌ای  به یک میزان بر این اقشار تاثیر میگذارد.

اقدامات دستگاه های اجرایی که به نوعی ارتباط مستقیم با معیشت و زندگی و اقتصاد اقشار مختلف مردم دارد ، همانند یک زلزله با یک قدرت و ریشتر و عمق تحریک و پس لرزه های مختلف است که بر پیکره جامعه تاثیر متفاوتی دارد . در یک مثال فرضی از تاثیرگذاری این‌گونه اقدامات می‌توان نوشت همان‌گونه که زلزله بر سازه و پیکره یک ساختمان اثر می‌گذارد و کسی که از نظر اقتصادی و درآمدی جزو قشر کم درآمد جامعه هست توان ساخت و خرید محل سکونتی در همان ارزش مالی و استحکام دارد و کسی که متمول و با درآمد بیشتری هست محل سکونت بهتری را تهیه می کند و آن قشر ضعیف خانه خراب می شود و آن قشر متمول نهایتا تغییر مکان و شهر میدهد و جایی دیگر را برای سکونت اختیار میکند. حال هرچه این زلزله عمق بیشتری داشته باشد میزان تخریب کمتری دارد و هرچه عمق کمتر و سطحی باشد تخریب بیشتری را حاصل می شود.

لذا دولت و دستگاه های اجرایی در تصمیمات و اقدامات خود باید مراقبت کند که فشار کمی بر اقشار مردم  جامعه وارد شود.

متاسفانه در روز های اخیر در اثر این تصمصیمات و اقدامات دستگاه های اجرایی و نهایتا ایجاد گرانی در برخی کالاهای اساسی و نگرانی از گرانی های بعدی و ایجاد تنش افکار و روانی در قشرهای مختلف جامعه تجمعاتی در قالب اعتراض به این وضعیت اقتصادی و گرانی ها و فساد در چند شهر کشور شکل گرفت. در نگاهی تحلیلی می‌توان نوشت که این حضور و تجمع مردم از جنس اعتراض بودکه اقدامی بحق برای مطالبه گری حقوق شهروندی بود تا مسئولین کشور را نسبت به فشارهای مالی در اثر این اقدامات باخبر و متوجه کنند و راه حلی برای حل مشکل و اتخاذ تصمیمی عاجل برای بهبود وضعیت ممکن بعمل آید.

البته باید نسبت به سؤاستفاده‌های احتمالی آمریکا  و همپالکی‌های آن برای ایجاد موج و موج سواری و انحراف تجمعات اعتراضی مردم به اغتشاشات و تخریب اموال عمومی و بیت المال و ایجاد نارآمی و امنیت وآشوب با عوامل نفوذی و منافقین و ضدانقلاب هشدار بود.

مردم فهیم و وفادار به انقلاب اسلامی و کشور ایران باید هوشیار باشند که این عوامل نفوذی و منافق با تحریک و تشویش افکار عمومی سعی بر ایجاد آشوب و اغتشاش و تخریب و ناآرامی بین مردم دارند و این هدف در نوع اقدامات آنان کاملا مشهود هست کسانی که اموال عمومی و بیت المال کشور را تخریب میکنند و آتش می زنند و ماشین آتش نشانی را به پایین پرت میکنند و در اثر آن دو تن از هموطنمان جان می‌بازند و یا پرچم کشور را که نشان از یک اصالت و ملیت است آتش می زند یا ماشین خودروی ون و اتوبوسی که مردم از آن استفاده می‌کنند واژگون کرده و قصد آتش زدن دارند و هموطنان بی گناه را می کشند ، این اقدامات اعتراض مردمی نیست اغتشاش و اقدامات ضدانقلاب و نفوذی و منافقین است که به هیچ کس رحم نمیکنند و فقط اهداف خود برایشان مهم است و برای رسیدن به آن از هیچ حرکتی دریغ نمیکنند، پس هوشیار باشید و در کنترل و جمع آوری آنان در کنار مسئولین باشید و اعتراضات خود را به گونه ای دیگر به مقامات برسانید و از ایجاد ناآرامی و برهم زدن امنیت کشور جلوگیری کنید.

نباید زمینه نفوذ منافقین و ضد انقلاب را در  تجمعی از جنس اعتراض فراهم کرد. مسئولان کشور با قدرت در مواجهه با ایجاد ناآرامی و برهم زدن امنیت ملی کشور و تخریب و آشوب برخورد کنندودر حفظ امنیت ملی کشور که زبان زد عام و خاص در دنیا هست کوشا باشیم و به توصیه های مکرر مقام معظم رهبری امام خامنه ای مدظله العالی در خصوص نفوذ و جنگ نرم توجه ویژه ای شود و بکوشیم با حمایت از رسانه های کشور در این جنگ نرم به مبارزه با معاندین پرداخته و با ارتقاء سطح سواد رسانه ای مردم آنها را نسبت به این پدیده های جدید شبکه های اجتماعی آگاه نموده تا شاهد چند کانال تلگرامی و سایت و رسانه معاند در فضای مجازی مشوش افکار عمومی و سوءاستفاده برای اغتشاش و ایجاد ناآرامی در کشور نباشیم.

انتهای پیام/

Read 88 times آخرین تغییر در 24 دی 1396

ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top