آسیا شرقی | اقیانوسیه

مقامات نظامی آمریکا تایید کردند که در حمله فرد نفوذی به نیروهای این کشور در جنوب افغانستان یک نظامی آمریکایی کشته و ۲ تن دیگر زخمی شدند.

شبکه خبری سی‌بی‌اِس نیوز اعلام کرد: کره شمالی سایت آزمایش موشک دوربُرد «Hwasong-۱۵» را که قادر به هدف قراردادن آمریکا است تخریب می کند.

رهبر کره شمالی برای سومین بار در سال جاری با رئیس‌جمهوری چین دیدار کرد.

رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد: اگر مذاکرات (با کره شمالی) شکست بخورند، این رزمایش ها می‌توانند دوباره آغاز شوند که امیدوارم این اتفاق نیفتد.

 خبرگزاری رسمی کره شمالی درباره دستور کار مذاکرات رهبران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور گمانه زنی کرده است.

 در بیانیه پایانی مذاکرات روسای جمهوری روسیه و چین، بر تلاش دو کشور برای حفظ برجام و دفاع از منافع همکاری‌های تجاری-اقتصادی با ایران در برابر تحریم‌های یکجانبه آمریکا تاکید شده است.

شهر «پکانبارو» اندونزی شاهد عملیات پلیس برای خنثی کردن حمله تروریستی به پارلمان محلی استان «ریائو» بود.

سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی بیان کرد که اندونزی ورود اسرائیلی ها به این کشور در پی حوادث اخیر در نوارغزه را ممنوع اعلام کرده و برای اسرائیلی ها ویزا صادر نخواهد کرد.

گروه کوچکی از روزنامه‌نگاران خارجی امروز (سه‌شنبه) وارد کره‌شمالی شدند تا برنامه انهدام سایت هسته‌ای این کشور را پوشش دهند اما رسانه‌های کره‌جنوبی که قبلا قرار بود در این مراسم شرکت کنند، حضور ندارند.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» بامداد چهارشنبه از ورود «مایک پمپئو» وزیر خارجه جدید آمریکا به پیونگ‌یانگ پایتخت کره شمالی خبر داد.

کره شمالی با ارسال نامه‌ای به پارلمان استرالیا نسبت به همراهی این کشور با تهدیدات دونالد ترامپ علیه پیونگ یانگ هشدار داده است.

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top