آسیا شرقی | اقیانوسیه

دو جنگنده اف‌۱۸ نیروی دریایی آمریکا بعد از وقوع مشکلات فنی در جریان عملیات‌های روزمره در دریای فیلیپین سقوط کردند.

منابع خبری گزارش داده‌اند فروش تسلیحات آمریکایی به دولت‌های خارجی در سال جاری میلادی ۳۳ درصد افزایش یافته است.

یک روزنامه هندی به نقل از مقامات آگاه این کشور اعلام کرده است که آمریکا با معافیت دهلی نو درباره تحریم‌های ایران موافقت کرده است.

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از اختصاص ۴۰ میلیون دلار بودجه برای جنگ تبلیغاتی با ایران، روسیه و چین خبر داد.

منابع ناشناس از مخالفت رئیس جمهور آمریکا با دعوت رسمی هند برای سفر به دهلی نو خبر می‌دهند.

کارشناس ارشد آمریکایی اظهار داشت که به دلیل چشم پوشی واشنگتن از نقش ایران، روسیه و چین، استراتژی دولت ترامپ برای افغانستان ناکارآمد شده است.

نخست وزیر ژاپن که به چین سفر کرده امروز جمعه از تعهد توکیو برای عادی سازی روابط با کره شمالی خبر داد.

سفارت پاکستان در واکنش به ربوده شدن ۱۴ مرزبان ایرانی در مرز میرجاوه اعلام کرد: اسلام آباد ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی تمام تلاش خود را برای بازگرداندن نظامیان ایرانی انجام خواهد داد.

با اعلام نتایج غیررسمی انتخابات تکمیل ظرفیت پارلمان‌های ایالتی و ملی پاکستان، دو حزب مدعی تحریک انصاف و نواز پیروزی را میان خود تقسیم کردند.

در پی سرد شدن روابط افغانستان-پاکستان و موانع سخت برای معاملات دو طرفه، گشایش بندر چابهار و ایجاد یک جایگزین و مسیر جدید تجاری، ایران به بزرگترین شریک تجاری افغانستان تبدیل شده است.

مقام اسبق وزارت خارجه آمریکا بار دیگر تأکید کرده دولت آمریکا می‌بایست به‌جای خروج از توافق هسته‌ای برجام از آن به‌عنوان اهرم فشار بر ایران در مسائل موشکی و فعالیت‌های منطقه‌‌ای استفاده می‌کرد.

رسانه رسمی کره شمالی محتوی نامه‎ای را که رئیس جمهوری روسیه به‌مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس حزب حاکم کره شمالی برای رهبر این کشور ارسال کرده بود؛ منتشر کرد.

صفحه1 از3

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top