آسیا غربی | خاورمیانه

در پی عملیات تلافی‌جویانه نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در سه جبهه، شماری از مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

ائتلاف ادعایی آمریکا در سوریه اعلام کرد که در پی حمله ماه گذشته این ائتلاف و هلاکت فردی که اداره شبکه نفت و گاز داعش را برعهده داشت، امور مالی این گروه تروریستی با مشکل مواجه شده است.

شلیک موشک بالستیک به شرکت آرامکو در عسیر، تداوم حملات هوایی به صعده و فرار متجاوزان از مقابل یمنی‌ها در ساحل غربی یمن از مهمترین اخبار امنیتی این کشور است.

سخنگوی ارتش یمن ضمن تکذیب ادعاهای ائتلاف سعودی درباره تسلط بر فرودگاه الحدیده گفت: نبرد در ۲۰ کیلومتری این فرودگاه در جریان است و فرودگاه هنوز تحت کنترل ارتش و کمیته های مردمی یمن است.

نیروهای ارتش سوریه موفق شدند حمله گروه‌های تروریستی به مقرهای نظامی خود در حومه شرقی قنیطره را دفع کنند.

منابع یمنی از حمله موشکی جدید ارتش و کمیته های مردمی یمن به جنوب عربستان خبر دادند.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به انفجار انتحاری در گردهمایی نیروهای دولتی و گروههای افغانی که دهها کشته و مجروح بر جا گذاشت، با دولت و مردم افغانستان ابراز همدردی کرد.

یک عضو کنیست (پارلمان رژیم صهیونیستی) خواستار مذاکره با جنبش حماس مانند مذاکره و دیدار تاریخی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و «کیم جونگ اون» رئیس جمهوری کره شمالی شد.

دیدبان حقوق بشر در گزارشی اعلام کرد که اقدامات رژیم صهیونیستی در برابر معترضان فلسطینی در نوار غزه جنایت جنگی به شمار می رود.

منابع یمنی از بمباران شدید الحدیده از سوی ائتلاف ضد یمن و نیز حملات هوایی ائتلاف تحت سرکردگی سعودیها به صعده در شمال یمن خبر دادند.

انفجار انتحاری در پایتخت افغانستان ۱۳ کشته و ۲۵ زخمی به دنبال داشت.

 نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی می‌گوید در سفر به اروپا، رهبران سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس با تدوین یک توافقنامه جامع بین‌المللی درباره خروج ایران از تمامی سوریه موافقت کردند.

صفحه1 از7

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top