اروپا

اتحادیه اروپا تصمیم گرفت تحریم‌های اعمال شده علیه افراد و شرکت‌های روسی به خاطر منازعه اوکراین را به مدت ۶ ماه دیگر تمدید کند.

وزیر امور خارجه روسیه گفت، نیروهای «روس‌هراس» در اروپا، به دستور آمریکا اقدام می‌کنند و زمان آن رسیده که اتحادیه اروپا مستقل، قدرتمند و بعنوان یک نقش‌آفرین موثر در عرصه بین المللی عمل کند.

وزیر خارجه آلمان در نشستی با هدف بررسی سیاست های داخلی به اظهار نظر درباره موضوع حمله هوایی این کشور علیه سوریه پرداخت.

انتخابات عمومی سوئد در حالی امروز روند خود را طی می کند که برخی نظرسنجی ها احتمال موفقیت راست‌گرایان افراطی را به مثابه زنگ خطری برای انتخابات سال آینده پارلمان اروپا می دانند.

کشورهای فرانسه، آلمان، کانادا و آمریکا به همراه بریتانیا ضمن تعهدسپاری برای فعالیت در مسیر متوقف سازی «فعالیتهای مخرب شبکه های جاسوسی خارجی»، از روسیه خواستند تا برنامه گاز اعصاب را فاش کند.

همزمان با آغاز نشست ایران، روسیه و ترکیه پیرامون طرح نظامی سوریه برای بازپس گیری استان ادلب، هشت کشور اروپایی با صدور بیانیه ای از عملیات نظامی در شمال غرب سوریه ابراز «نگرانی» کردند!

مشاور رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد، "ولادیمیر پوتین" در جریان سفر خود به تهران، علاوه بر شرکت در نشست سران سه‌جانبه پیرامون اوضاع سوریه، با رهبر انقلاب اسلامی نیز دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

۱۲ کشور عضو اتحادیه اروپا در نشست روز گذشته خود در بروکسل نتوانستند درباره سرنشینان کشتی دیکوتی به توافق نظر دست پیدا کنند.

وزیر خارجه ترکیه بعد از دیدار با همتای روسی خود گفت: نشست بعدی سوچی در تهران برگزار خواهد شد و وزرای خارجه این کشورها به منظور آماده سازی برای این نشست با هم رایزنی خواهند کرد.

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: زمان آن فرا رسیده که از شر دلار در تعامل دوجانبه خلاص شویم.

صدراعظم آلمان اعلام کرده است که در جریان بحران اقتصادی اخیر در ترکیه، نیازی با ارائه کمک‌های مالی به این کشور احساس نمی‌کند.

یک رسانه روسی از تیراندازی به سمت سفارت آمریکا در ترکیه گزارش داد.

صفحه1 از3

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top