پلیس رژیم صهیونیستی برای یازدهمین‌بار نخست وزیر این رژیم را به اتهام فساد مالی مورد بازجویی قرار داد.

مصطفی صالحی؛ به جرأت می‌توانم بگویم در بین علمای محترم حوزوی که امکانِ مصاحبه با آنها را داشته‌ام، ساده زیست‌ترین و متواضع‌ترین روحانیِ پابه‌سن گذاشته‌ی دارای مسئولیتِ حکومتی را، آیت‌الله احمد بهشتی یافته‌ام. او فرزندِ حاج شیخ عبدالمجید بهشتی است و دکترای فلسفه‌اش را از دانشگاه تهران گرفته و سوابقی هم‌چون نمایندگی ادوار مختلفِ مجلس شورای اسلامی و ریاستِ دانشگاه قم را در کانامه‌اش دارد و در حال حاضر هم نماینده‌ی مردم استان فارس در مجلس خبرگان است. با این روحانیِ ۸۲ ساله که تألیفاتِ متعددی دارد، قبلاً هم به بهانه‌ی مصاحبه، فرصتِ گفت‌وگو داشته‌ام و همیشه، با مهربانی و تواضع، پذیرایم بوده و بسیار با حوصله و البته صریح و راحت، به سوالاتم، پاسخ گفته است. برای انجامِ این مصاحبه با تلفنِ همراه‌شان تماس می‌گیرم و قرار مصاحبه با موضوعِ «وضعیتِ کنونیِ حوزه‌ی علمیه‌ی قم» را می‌گذارم. محلِ انجامِ مصاحبه، موسسه‌ی تحت مدیریتِ ایشان است. مثل دفعاتِ قبل، بسیار خوش برخورد است. او را آیت‌الله بهشتی خطاب می‌کنم ولی می‌گوید اگر همان بهشتیِ خالی صدایم کنید، راحت‌ترم. صحبت را که شروع می‌کنیم، به شوخی می‌گوید گوشِ من، کمی سنگین است ولی آنچه را که دوست داشته باشم، می‌شنوم. برای پذیرایی، خادم محترمِ موسسه، پرتقال و چای می‌آورد. آیت‌الله بهشتی، به میوه‌ها اشاره می‌کند و می‌گوید درختِ این میوه‌ها را در باغی که در استانِ فارس دارم، با دستان خودم کاشته‌ام و میوه‌هایش را هم خودم چیده‌ام. می‌پرسم علت شادابی و سلامتیِ بدنِ شما چیست که می‌گوید: خوراکم اندک است و فعالیتم، بسیار؛ ضمن اینکه از پیاده‌روی، غافل نمی‌شوم. تمامِ سوالاتی که یادداشت کرده‌ام را می‌پرسم و ایشان هم با حوصله به آنها پاسخ می‌دهد و گاهی هم خاطرات شیرینی را تعریف می‌کند؛ از جمله اینکه می‌گوید: «بنده هر وقت می‌خواهم به تهران بروم، مانند اکثریتِ مردم قم، می‌روم در میدانِ ۷۲ تن می‌ایستم و با اتوبوس و یا تاکسی، سفرم را انجام می‌دهم و کلاً اتومبیل شخصی ندارم و کاملاً هم راحت هستم. روزی در یکی از ایستگاه‌های متروی تهران ایستاده بودم که آقایی، بنده را شناخت و از روی لطفی که داشت، از بنده، احوال‌پرسی کرد و گفت شما چرا اینجا هستید؟ گفتم عیبش چیست، می‌خواهم مانند این همه مردم، سوار مترو شوم و بروم که به کارهایم برسم؛ ایشان گفت اگر مردمِ حاضر در اینجا شما را بشناسند، حتماً از شما تشکر خواهند کرد که مانند آنها زندگی می‌کنید؛ بنده هم به شوخی گفتم اتفاقاً این‌طور نیست و اگر من را بشناسند، می‌گویند این بیچاره، چیزی گیرش نیامده که اینجاست».

در تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال جهان از سوی فیفا، ایران با پنج پله صعود برترین تیم آسیایی لقب گرفت.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزایش بودجه امنیتی برای تمام نهادهای امنیتی و نظامی این رژیم را خواستار شد.

وزیر تجارت ترکیه اعلام کرد: تعرفه واردات ۲۲ محصول آمریکایی را به دو برابر افزایش داده‌ایم. از شرکت‌های ترک در مقابل اقدامات نا به حق آمریکا علیه آن‌ها حمایت خواهیم کرد و اگر لازم باشد پاسخ لازم به این کشور را خواهیم داد.

نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین در دیدار با همتای انگلیسی خود درباره حوزه‌های همکاری در سازمان‌های بین‌المللی رایزنی کرده و گفت: کشورهای اروپایی‌ عضو برجام باید با حداکثر توان مقابل یکجانبه‌گرایی آمریکا بایستند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت، اظهارات مقامات آمریکایی در باره برخوردهای ایران، کاملا پوچ و نادرست است و تحریم‌های اقتصادی غیرقانونی و اعمال فشارهای سیاسی تنها برای بی ثبات کردن اوضاع داخلی در ایران است.

مجله مطرح آمریکایی در گزارشی با اشاره به رویکرد دولت آمریکا در قبال ایران نوشت که دونالد ترامپ سیاست منسجمی درباره ایران ندارد.

اتلتیکو با غلبه بر رقیب قدرتمند همشهری جام دیگری را به خانه برد.

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور از آزادی سعید براتی یکی از سربازان ربوده شده در مرز میرجاوه خبر داد.

رئیس‌جمهور گفت: ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت.

وزیر امور خارجه ایران گفت که دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است.

صفحه1 از105

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top