بازی‌های پاراآسیایی|کسب ۶ طلا، ۶ نقره و ۸ برنز/هت‌تریک ایزدیار در شنا

دو بانوی شیرازی در فینال تپانچه ۱۰ متر بادی کلاس Sh۱ بازی‌های پارا آسیایی جاکارتا مدال طلا و نقره دریافت کردند.

به گزارش نبأپرس ، سومین روز از بازی‌های پاراآسیایی 2018 اندونزی درحالی آغاز شد که نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

دوومیدانی

* احمد اجاقلو در کلاس T45/46/47 ماده دوی 200 متر با ثبت زمان 22:53 ثانیه به مدال برنز رسید. در این بخش هاو وانگ از چین با رکورد 21:71 ثانیه اول شد و ریزال باگاس از اندونزی با حدنصاب 22:36 ثانیه عنوان دوم و مدال نقره را به خود اختصاص داد.

* عذرا مهدوی‌کیا امروز به مصاف رقبای خود در ماده پرتاب نیزه کلاس F12/13 رفت و با ثبت رکورد 32.24 متر به مدال برنز رسید. ژائو پیوپینگ از چین با رکورد 44.96 متر اول شد و نماینده چین تایپه حدنصاب 34.26 متر را برجای گذاشت و به مدال نقره دست یافت.

* هاجر صفرزاده در دوی 200 متر بانوان کلاس T22 به مصاف حریفانش رفت که در پایان با ثبت زمان 27:94 موفق به کسب مدال نقره شد. دونده تایلندی با 27:84 به مدال طلا رسید.

* مهدی اولاد در ماده پرتاب وزنه کلاس F11 با پرتابی به طول 14 متر به مدال طلا رسید. نورمحمد آرخی در همین ماده با حدنصاب 12.64 متر موفق به کسب مدال نقره شد. پرتابگر هندی با حدنصاب 11.16 متر به مدال برنز رسید و آرین لطفی، دیگر نماینده کشورمان در این ماده با رکورد 11.16 متر به عنوان چهارمی بسنده کرد.

سولماز بازرگان، نماینده کشورمان در ماده پرتاب دیسک بانوان کلاس ادغامی F43/44,F62/64  به مصاف حریفانش رفت که در نهایت با پرتابی به طول 29.94 متر به مدال برنز رسید. پرتابرگران چینی در این ماده با رکوردهای 39.01 و 36.95 متر طلا و نقره گرفتند. نماینده چین با پرتابی به طول 39.01 متر رکورد جهان را در این دسته شکست.

* سامان پاکباز در کلاس F12 پرتاب وزنه با رکورد 15.19 متر به مدال نقره رسید. مسعود حیدری نیز با حدنصاب 14.47 متر مدال برنز کسب کرد. در این بخش البک سلطانوف از ازبکستان با پرتابی به طول 15.67 متر اول شد.

* محمدرضا احمدی در ماده پرتاب وزنه کلاس F33 با پرتابی به طول 9.92 متر ضمن شکستن رکورد آسیا به مدال طلا رسید. مهدی علیزاده در همین ماده و با رکورد 9.34 متر موفق به کسب مدال برنز شد.

* امید ظریف صنایعدر دوی 100 متر مردان کلاس T13 به مصاف حریفانش رفت که در نهایت با ثبت زمان 11:49 ثانیه مدال برنز را از آن خود کرد. دونده ازبک در این ماده با زمان 11:26 ثانیه به مدال طلا و دونده تایلندی با رکورد 11:32 ثانیه به مدال نقره رسیدند.

* داودعلی قاسمی در ماده 100 متر کلاس T37  با ثبت رکورد 11.97 ثانیه به مدال نقره رسید. علی الفت‌نیا با 12.10 و مبین رستگاری با 12.25 دیگر شرکت کنندگان ایران در این کلاس بودند که در رده چهارم و پنجم قرار گرفتند.

* کامران یزدی در مسابقات 100 متر رقابت‌های کلاس T38 با ثبت زمان 12:01 به عنوانی بهتر از چهارمی نرسید. دوندگان چین، عراق و چین در این ماده به ترتیب اول تا سوم شدند.

* فرزاد سپهوند و شهرام حسن‌پور نمایندگان کشورمان در ماده پرتاب دیسک کلاس ادغامی F43/44 - F62/64 به مصاف حریفان‌شان رفتند که در پایان سپهوند موفق به کسب مدال طلا شد و حسن‌پور به عنوانی بهتر از ششمی نرسید. سپهوند با ثبت حد نصاب 54.61 متر ضمن کسب مدال طلا رکورد جهان را نیز جا‌به‌جا کرد. در این ماده پرتابگران هندی به ترتیب با رکوردهای 45.41 و 46.64 متر به مدال‌های نقره و برنز دست یافتند. شهرام حسن پور دیگر نماینده کشورمان در این ماده با رکورد 38.26 متر به عنوانی بهتر از ششمی نرسید.

* مسابقات دوومیدانی با رقابت پارادوومیدانی‌کاران در ماده پرتاب نیزه بانوان کلاس F55/56 پیگیری شد. تیم کشورمان در این بخش دو نماینده به نام‌های هاشمیه متقیان و پروین مقدم داشت که در این بین متقیان با پرتابی به طول 20.19 متر به مدال نقره رسید. در این رقابت لین میتونگ از چین با رکورد 18.79متر اول شد و ناتالیا سمینوا از ازبکستان با حدنصاب 17.29 متر به مدال برنز دست یافت. پروین مقدم نیز با رکورد 15.33 به رتبه‌ای بهتر از ششمی آسیا نرسید. با توجه به اینکه دو کلاس ادغام شده بود، متقیان با وجود رکورد بهتر در رده دوم قرار گرفت.

تیراندازی

* رقابت‌های تپانچه بادی بانوان 10 متر کلاس Sh1 با مسابقه ساره جوانمردی، سمیرا ارم و عالیه محمودی برگزار شد که در پایان هر سه نماینده کشورمان به فینال راه یافتند و سمیرا ارم بعد از تغییر قوانین رکورددار مرحله مقدماتی این ماده در بازی‌های پاراآسیایی شد. سمیرا ارم با 569/16  امتیاز در صدر قرار گرفت. ساره جوانمردی با  561/14  امتیاز در جای دوم ایستاد و عالیه محمودی با  548/7 امتیاز هفتم شد و هر سه تیرانداز کشورمان به فینال راه یافتند.

در فینال تپانچه 10 متر بادی کلاس Sh1 تیراندازی بازی های پاراآسیایی با حضور ساره جوانمردی، سمیرا ارم و عالیه محمودی و تیراندازانی از کشورهای کره جنوبی، تایلند و چین برگزار شد ساره جوانمردی در مصافی ایرانی با کسب 237/6 امتیاز عنوان قهرمانی را کسب کرد و طلا گرفت. سمیرا ارم صاحب نشان نقره شد.عالیه محمودی نیز هشتم شد.

*مجید فلاح اردشیر، تنها نماینده مردان ایران در رقابت‌های تپانچه بادی 10 متر شرکت کرد و با کسب 554/10 امتیاز به فینال راه یافت. مجید فلاح اردشیر در فینال رقابت‌های پاراتیراندازی برابر حریفانی از هند، چین، ازبکستان، سنگاپور و هند قرار گرفت و با امتیاز 111/3 در جایگاه هشتم قرار گرفت. در این ماده نروال از هند قهرمان شد. عناوین دوم و سوم نیز به تیراندازان چین رسید.

*رقابت‌های تفنگ 50 متر درازکش خفیف با حضور نمایندگان 11 کشور و معصومه خدابخشی و زهرا غلام‌زاده برگزار شد که در پایان زهرا غلام‌زاده با کسب 607/7 امتیاز و کسب عنوان چهارمی به فینال راه یافت. معصومه خدابخشی دیگر نماینده کشورمان نیز با 599/6 امتیاز در جایگاه نهم قرار گرفت و از راهیابی به فینال بازماند. زهرا غلام‌زاده ملی پوش تیراندازی کشورمان در فینال رقابت‌های تفنگ 50 متر درازکش خفیف R9 با 135/3 امتیاز عنوان هفتم را به دست آورد.

جودو

* امید جعفری در وزن 81- کیلوگرم که در دور نخست با قرعه استراحت روبه‌رو شده بود در دور دوم با امتیاز ایپون حریف فلیپینی را شکست داد و راهی نیمه‌نهایی شد.وی در  این مرحله برابر نوربیگ میرزایف ازبکستانی  قرار گرفت و در نهایت با امتیاز ایپون نتیجه را به قهرمان جهان و پارالمپیک واگذار کرد. امید جعفری در دیدار رده‌بندی مقابل نماینده هند به پیروزی رسید و صاحب گردن‌آویز برنز شد.

*علی عباس‌نژاد در مبارزه نخست خود حریف هندی را مغلوب کرد و در دور دوم برابر حریف کره‌ای قرار گرفت، اما نتوانست از سد وی عبور کند.عباس‌نژاد، جودو کار نابینای وزن 73- کیلوگرم کشورمان باید در مرحله بعد برابر رقیب ژاپنی نیز شکست خورد و حذف شد.

تیراندازی با کمان

*در مسابقات میکس ریکرو تیم ایران با ترکیب زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی توانست با برتری مقابل کره‌جنوبی به فینال برسد. تیم نعمتی و رحیمی در مسابقه فینال هم برای کسب مدال طلا به مصاف چین خواهد رفت.

* در میکس کامپوند تیم ایران با ترکیب هادی نوری و راضیه شیرمحمدی با غلبه بر کره‌جنوبی به فینال رسید. این تیم هم در فینال باید به مصاف چین برود.

والیبال نشسته

* تیم ملی والیبال نشسته بانوان در سومین دیدار خود برابر چین به میدان رفت و نتیجه را 3 بر صفر و با امتیازات 25-15، 25-14 و 25-12 واگذار کرد.

* تیم مردان کشورمان نیز در سه گیم متوالی و با امتیازات 25-18، 25-12 و 25-15 مقابل چین به پیروزی رسید.

گلبال

* تیم ملی بانوان ایران از ساعت 9 به وقت محلی برابر تیم چین قرار گرفت و نتیجه را 10 بر یک واگذار کرد. تیم ملی گلبال بانوان ایران در دیگر دیدار امروز خود برابر تیم لائوس با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید.

* تیم ملی گلبال مردان کشورمان ظهر امروز به وقت محلی برابر تیم عراق به زمین رفت و توانست با نتیجه 14 بر 9 به پیروزی برسد.

وزنه‌برداری

* وزنه برداران دسته ٦٥ کیلوگرم مردان به روى تخته رفتند که در پایان حمزه محمدى نماینده کشورمان موفق به کسب مدال برنز شد. محمدى در دو حرکت خود به ترتیب موفق به مهار وزنه‌هاى ١٨١ و ١٨٥ کیلوگرم شد. او در حرکت سوم در مهار وزنه 190 کیلوگرم ناکام ماند.

* روح الله رستمى وزنه بردار دسته ٧٢ کیلوگرم کشورمان به رقابت با حریفانش پرداخت و در پایان مدال باارزش طلا را از آن خود کرد. رستمى در سه حرکت خود به ترتیب موفق به مهار وزنه هاى ٢١٣ ، ٢١٨ و ٢٢٥ کیلوگرم شد. رستمى در حرکت چهارم و براى رکوردشکنی وزنه ٢٢٩ کیلوگرم را انتخاب کرد که با مهار آن موفق به ثبت رکورد جدیدى در جهان به نام خود شد. وی پیش از این موفق به کسب مدال نقره پاراالمپیک لندن 2012 شده بود. او در بازی‌هاى پاراآسیایى اینچئون 2014 و پاراالمپیک 2016 در ترکیب ایران حضور نداشت.

بسکتبال با ویلچر

* تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان کشورمان در دیدار برابر تیم تایلند با نتیجه 89 بر 56 به پیروزی رسید.

شنا

* سیدمهدی میردهقان که همراه با شناگرانی از ژاپن، کامبوج، کره جنوبی و تایلند در ماده 200 متر مختلط کلاس SM11 رقابت می‌کرد در نهایت به مقام پنجمی رسید.

* شاهین ایزدیار که در رشته شنا ماده 200 متر مختلط کلاس SM10 همراه با شناگرانی از کره شمالی، مالزی، قزاقستان و هند به آب پریده بود، در نهایت توانست طلای دیگری برای ایران به دست بیاورد. این سومین طلای ایزدیار در این رقابت‌ها است.

شطرنج

* پنجمین دور مسابقات شطرنج نابینایان ظهر امروز به وقت محلی به پایان رسید و 5 برد، یک تساوی و 6 باخت از آن شطرنجبازان کشورمان شد. در مسابقات بخش b1 آقایان، مهدی رومیفرد در مقابل حریف هندی شکست خورد، عرفان محمدعلیزاده مغلوب نماینده میزبان شد و حسن قدیری نتیجه را به رقیب خود از کره جنوبی واگذار کرد. در مسابقات b1 بانوان، لیلا زارعزاده ملیحه صفایی را شکست داد و زهرا محمدی‌راد برابر حریفی از میانمار به پیروزی رسید. در مسابقات b2 و b3 آقایان، امید کریمی با نماینده فیلیپین به نتیجه تساوی دست یافت، مجید باقری مغلوب حریف هندی شد و علیرضا قورچی بیگی نیز مقابل نماینده هندوستان شکست خورد. در رقابت‌های گروه b2 و b3 بانوان، فریبا زنده بودی مقابل نماینده مالزی به پیروزی رسید، عاطفه نقوی حریف ویتنامی خود را شکست داد و فاطمه برقول مقابل نماینده دیگری از ویتنام به برتری دست یافت.

ادامه دارد...

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:



ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top