آتش سوزی جنگل عباس آباد پس از ۲ روز مهار شد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری عباس آباد گفت : آتش سوزی عرصه های جنگلی این شهرستان غربی مازندران پس از ۲ روز با تلاش نیروهای حفاظتی و مردمی حوالی ساعت ۱۵ امروز یکشنبه مهار شد.

 

به گزارش نبأپرس، سینا عبدی با اشاره به آنکه این آتش سوزی عصر دیروز حوالی همین زمان در عرصه های جنگلی چارکت این منطقه رخ داد ، افزود : براثر این آتش سوزی بیش از ۲۰ هکتار از عرصه های جنگلی این منطقه در آتش سوخت و با اعزام دستکم ۱۰۰ نفر از نیروهای یگان حفاظت ، نیروهای مردمی ، هلال احمر ، آتش نشانان شهرهای نشتارود ، عباس آباد ، محیط بانان و همچنین اعزام یک فروند بالگرد این آتش سوزی مهار شد.

وی با بیان آنکه بارندگی هم در ارتفاعات این عرصه های جنگلی از ساعاتی پیش شروع شده است ، ادامه داد : اگرچه براثر این بارندگی تا حدودی کف این عرصه ها خیس شده است اما دستکم ۷۰ نفر از نیروها کماکان در حوالی نقاط آتش سوزی حضور دارند تا مبادا دوباره این آتش از زیر خاگستر شعله ور شود.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان عباس آباد گفت : این آتش سوزی از نوع سطحی بوده و علت آن هم عامل انسانی است چرا که احتمال می رود عده ای از افراد به بهانه گردشگری یا شکار وارد این عرصه شدند و با برافروختن آتش و خاموش نکردن آن سبب بروز این حادثه شد.

حدود ۳۳ هزار هکتار از سطح عرصه های جنگلی و مرتعی زیر پوشش اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان عباس آباد غرب مازندران قرار دارد.

روز گذشته هم سه نقطه از عرصه های جنگلی و مرتعی غرب مازندران واقع در شهرستان های نوشهر ، کلاردشت و چالوس طمع حریق شد و بنا بر اعلام مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه نوشهر براثر این حادثه، بیش از سه هکتار از پوشش گیاهی جنگلی این منطقه در آتش سوخت.

استان مازندران ۲ اداره کل منابع طبیعی دارد که اداره کل منابع طبیعی منطقه نوشهر، بیش از ۶۶۰ هزار هکتار جنگل، مرتع و سواحل معادل ۲۸ درصد از مساحت مازندران را زیر پوشش دارد.

شهرستان های نوشهر ، چالوس ، عباس آباد ، تنکابن ، رامسر و کلاردشت واقع در غرب مازندران زیرمجموعه منابع طبیعی منطقه نوشهر هستند.

 

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + یک =

دکمه بازگشت به بالا