آغاز عملیات اجرایی ابر پروژه آبرسانی از خلیج فارس با حضور رئیس جمهور در یزد

عملیات اجرایی بزرگترین پروژه آبرسانی هزاره یزد صبح امروز با حضور رئیس دولت سیزدهم در این استان آغاز بکار کرد.

 

به گزارش نبأپرس، رئیس جمهور صبح امروز پنج شنبه ۲۲ دیماه در جریان دومین سفر استانی خود به دارالعباده، دستور  اجرای عملیات ابرطرح انتقال آب از خلیج فارس به یزد را صادر کرد.

این طرح با هدف صنعت و کشاورزی پربازده و پشتیبانی از آب شرب مورد نیاز استان اجرایی خواهد شد و قرار است میزان تخصیص آب از خلیج فارس برای استان یزد ۲۵۰ میلیون مترمکعب باشد.

برای اجرای کامل خط انتقال آب از خلیج فارس به استان یزد بالغ بر ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار از محل حقوق دولتی معادن تخصیص یافته است.

خط دوم انتقال آب از خلیج فارس به استان یزد از مسیر مطمئن خط اول یزد اجرا خواهد شد و در مسیر خود استان‌های کرمان و هرمزگان را نیز منتفع خواهد کرد.

افتتاح خط پشتیبان آب شرب استان از منابع صنعت برای تامین نیاز استان برای مواقع بحرانی از دیگر طرح های در دستور کار افتتاح توسط رئیس جهور در دومین سفر استانی رئیس جمهور است.

این طرح با اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومان و با اجرای ۳۰ کیلومتر خط ۱۲۰۰ میلیمتری اجرایی شده که ظرفیت انتقال ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ لیتر بر ثانیه را داراست ولی در حال حاضر ۳۰۰ لیتر آب در ثانیه را به مخازن شحنه یزد انتقال می‌دهد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر مصرف آب شهر یزد به تنهایی ۳۳۰۰ لیتر در ثانیه است که ۹۰۰ لیتر در ثانیه با کسری مواجه است لذا تلاش داریم ۳۰۰ لیتر از این کسری را برای تابستان آینده از طریق این خط پشتیبان تامین کنیم و مابقی این کسری را نیز با کمک چاه‌ها و منابع داخلی برطرف کنیم.

۶۴ طرح در حوزه‌های زیربنایی، فرهنگ و هنر اقتصادی، کشاورزی، صنعت، معدن و رفاهی و اجتماعی به ارزش بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان به تصویب رسید.

گفتنی است در دور دوم سفرهای استانی هیئت دولت علاوه بر بررسی طرح‌های عمرانی، مصوبات تنظیم‌گری و تسهیل‌گری از جمله تفویض برخی اختیارات به استانداران برای تسهیل امور جاری استان‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 4 =

دکمه بازگشت به بالا