آمریکا از ۹۰ کشور برای کشتار شهروندان ما تروریست وارد کرد

معاون وزیر خارجه سوریه گفت که دولت آمریکا برای ضربه زدن به سوریه به دورغ و افترا متوسل شد و بیش از ۹۰ کشور تروریست وارد کرد.

به گزارش نبأپرس به نقل از المنار، ایمن سوسان معاون وزیر امور خارجه سوریه و رئیس هیأت نمایندگی سوریه در نوزدهمین نشست بین المللی آستانه، گفت که دولت آمریکا برای ضربه زدن به سوریه به دورغ و افترا متوسل شد و بیش از ۹۰ کشور تروریست وارد سوریه کرد.

وی افزود: سوریه از سلطه جویی آمریکا رنج برد و دولت این کشور از همه ابزارهای خود از جمله دروغ و افترا و ترویج اطلاعات غلط در رسانه ها علیه دمشق استفاده کرد و از بیش از ۹۰ کشور برای کشتار شهروندان سوری و تخریب دستاوردهای آنان و سرقت و محصولات کشاورزی سوریه، تروریست وارد کرد.

ایمن سوسان تاکید کرد: حضور عناصر بیگانه در خاک سوریه غیر قانونی و نقض قوانین بین المللی است و هدف آن ایجاد ناامنی در این کشور و مانع تراشی در برابر بازسازی خرابی ها است.

این مقام سوری ادامه داد: اقدامات نیروهای اشغالگر آمریکا و ترکیه و در رأس آن حمایت از عناصر تروریستی و قطع مکرر آب شهروندان سوری در الحسکه، در حد جنایات جنگی و جنگ علیه بشریت است.

ایمن سوسان از جامعه بین الملل خواستار محکوم کردن این اقدامات شد و گفت: بهانه های ترکیه برای اقدامات خود در سوریه هیچکس را فریب نمی دهد.

وی گفت: تامین امنیت مرزها، مسئولیت مشترک بین دو طرف است که باید در این زمینه به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها و عدم مداخله در امور داخلی احترام گذاشت.


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − سه =

دکمه بازگشت به بالا