آموزش ثبت نام اینترنتی محصولات ایران خودرو و سایپا + عکس

نحوه ثبت‌نام در سامانه امتا برای ثبت نام اینترنتی محصولات ایران خودرو و سایپا را می‌توانید در این گزارش مشاهده کنید.

به گزارش نبأپرس سامانه امتا مخفف احراز هویت مرجع تجارت ایران است. سامانه امتا به طور اتوماتیک صلاحیت متقاضی و واجد شرایط بودن افراد برای درخواست خودروی جدید را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورت تائید، متقاضیان یک هفته فرصت دارند تا ۵۰ درصد مبلغ خودروی مورد تقاضای خود را واریز کنند و پس از انجام قرعه‌کشی اگر نام متقاضی به عنوان برنده دریافت خودرو درآمد، باید ظرف یک هفته مبادرت به واریز ۵۰ درصد باقیمانده مبلغ خودروی مذکور کنند و تحویل خودرو نیز سه ماه پس از اعلام برنده شدن فرد انجام خواهد شد.

در روش جدید ثبت نام طرح فروش سایپا احراز هویت از طریق سامانه امتا صورت خواهد گرفت.

روش جدید ثبت نام طرح فروش سایپا

قابل توجه مشتریان شرکت سایپا:

۱- از این پس جهت خرید خودرو باید فرایند احراز هویت و تعیین کد کاربری (کدملی) و رمز عبور را از طریق لینک «ورود/ ثبت نام» انجام و با استفاده از آن وارد سامانه شوید.

۲- با توجه به الزام ورود به سیستم جهت خرید خودرو، لطفا قبل از شروع طرح فروش نسبت به تکمیل پروفایل خود اقدام کنند.

۳- فرآیند احراز هویت از طریق سامانه امتا (مربوط به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت) انجام می‌شود.


فرایند جدید ثبت‌نام (احراز هویت) و خرید خودرو از سایپا

 

الف: فرایند جدید ثبت‌نام (احراز هویت)

نکات قابل توجه:

۱- جهت خرید خودرو حتما باید ثبت‌نام (احراز هویت) مشتری انجام شده باشد و مشتری نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور از سامانه فروش سایپا دریافت کند.
۲- جهت ثبت‌نام، شماره همراه مشتری می‌بایست به نام خود ایشان باشد، در غیر اینصورت امکان احراز هویت مشتری وجود ندارد.

۳- فرآیند احراز هویت از طریق سامانه امتا (مربوط به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت) انجام می‌شود.

ثبت‌نام/ ورود (احراز هویت)

۱- انتخاب گزینه “ورود/ثبت‌نام” در منوی صفحه اول سامانه فروش محصولات گروه سایپا

59928 977

 

تصویر ۱،

۲- هدایت مشتری به فرم ورود/ ثبت نام در سامانه فروش اینترنتی سایپا

– کد ملی را وارد کنید.

– مشتری محترم، در صورتی که تاکنون ثبت‌نام نکرده‌اید، جهت احراز هویت و سپس ثبت نام پروفایل در سامانه گزینه تاکنون ثبت نام نکرده‌اید؟ را انتخاب کنید. (مرحله بعد، تصویر شماره ۳)

در صورتی که مشخصات شما از قبل در سامانه احراز شود، جهت تعیین رمز عبور به فرم بازیابی کلمه عبور هدایت خواهید شد. (مرحله بعد، تصویر شماره ۸)
 
59930 459
 
– همچنین در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، گزینه بازیابی کلمه عبور را انتخاب کنید، در صورتی که قبلا احراز شده و رمز عبور گرفته‌اید به صفحه بازیابی کلمه بور هدایت خواهید شد. (تصویر شماره ۸)

همچنین اگر احراز شدید، ولی کلمه بور انتخاب نکرده‌اید، به فرم بازیابی کلمه عبور هدایت می‌شوید. (تصویر شماره ۸)
 
تصویر ۲،

۳- صفحه اخذ شماره تلفن همراه مشتری

نکته: شماره تلفن همراه مشتری می‌بایست متعلق به وی بوده و همچنین فعال نیز باشد. در غیر این صورت احراز هویت امکان پذیر نخواهد بود.

در این فرم با وارد کردن شماره تلفن همراه خود و انتخاب گزینه ادامه، یک کد احراز به شماره همراه وارد شده ارسال و به صفحه بعد هدایت می‌شود. (مرحله بعد، تصویر شماره۴)
 
59929 419
 
تصویر ۳،

۴- صفحه تکمیل اطلاعات و احراز شماره تلفن همراه

در این فرم جهت تکمیل اطلاعات خود، کد ملی، تاریخ تولد و کد احراز ارسال شده به تلفن همراه خود را وارد کرده و گزینه ثبت و تایید را انتخاب کند. (مرحله بعد، تصویر شماره ۵)

در صورتی که تلفن همراه ثبت شده با کد ملی شما همخوانی نداشته باشد، پیغام خطایی مبنی بر تغییر شماره تلفن همراه به شما نمایش داده می‌شود.
 
59934 384
 
تصویر ۴،

۵- صفحه اعطای مجوز ورود یکپارچه

در این فرم توضیحات در خصوص طرح ورود یکپارچه کاربران به سامانه فروش اینترنتی شرکت سایپا و سطوح دسترسی‌های سامانه فروش به اطلاعات شما نمایش داده شده است.

– با انتخاب گزینه اعطای مجوز ورود یکپارچه به فرم تعویض رمز عبور در سامانه فروش اینترنتی گروه خودروسازی سایپا هدایت می‌شوید. (مرحله بعد، تصویر شماره ۶)

– در صورتی که از ادامه فرایند منصرف شده‌اید، با انتخاب گزینه عدم اعطای مجوز یکپارچه، به صفحه ورود/ ثبت‌نام هدایت خواهد شد.
 
 

59933 412

 

تصویر ۵،

۶- صفحه تعویض رمز عبور برای کاربر

در این فرم رمز عبور دلخواه را وارد و سپس تکرار آن را نیز ثبت و آیتم تایید را انتخاب کنید. مرحله احراز به اتمام رسیده و شما جهت تکمیل پروفایل خود به مرحله بعد هدایت می‌شوید. (مرحله بعد، تصویر شماره ۷)

توجه: از این پس با کد ملی و رمز عبور می‌توانید برای فرایند خرید خودرو اقدام کنید.

 

59938 131

 

تصویر ۶،

۷- صفحه تکمیل اطلاعات کاربر (اطلاعات مکانی و تماس)

– در این مرحله تعدادی از فیلد‌های هویتی و شناسنامه‌ای با استعلام از ثبت احوال به شما نمایش داده می‌شود و غیر قابل ویرایش هستند. شما می‌توانید سایر فیلد‌های ضروری مانند اطلاعات شخصی، آدرس و اطلاعات تماس خود را تکمیل کنید.

– پس از تکمیل بخش‌های مربوطه، گزینه ثبت اطلاعات را انتخاب کنید

 

59939 596


تصویر ۷،

۸- بازیابی کلمه عبور

در این فرم کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. با انتخاب گزینه ارسال و تایید، کد تایید برای شماره همراه شما ارسال می‌شود. در انتها با وارد کردن کد تایید قادر خواهید بود رمز جدیدی برای خود تعیین کنید.
 
59941 698
 
 
تصویر ۸

ب: فرایند جدید خرید خودرو در سایت فروش اینترنتی گروه سایپا
نکات قابل توجه:

جهت خرید خودرو حتما بایستی ثبت‌نام (احراز هویت) مشتری انجام شده باشد و مشتری نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور از سامانه فروش سایپا دریافت کنید.

خرید خودرو


۱- انتخاب گزینه ورود/ثبت‌نام در منوی صفحه اول سامانه فروش محصولات گروه سایپا

 
59942 822
 
تصویر ۹،

۲- هدایت مشتری به فرم ورود/ ثبت‌نام در سامانه فروش اینترنتی سایپا

– کد ملی و رمز عبور را وارد کنید.

– گزینه ورود را انتخاب و در صورت که رمز عبور صحیح باشد شما می‌توانید نسبت به انتخاب خودرو و ادامه فرآیند اقدام کنید.
 

روش جدید ثبت نام طرح فروش ایران خودرو


۱- پس از ورود به سامانه فروش اینترنتی ایران خودرو ورود کاربر و کلیک روی گزینه ثبت‌نام یا تنظیم رمز، اطلاعات مربوط به ثبت شماره موبایل مشتری در سامانه امتا مطابق با شکل ذیل رویت شده و پس از ثبت شماره موبایل و انتخاب گزینه ادامه مشتری به صفحه ثبت‌نام هدایت می‌شود.

نکته مهم: شماره موبایل وارد شده می‌بایستی متعلق به متقاضی (بنام) بوده و این شماره باید فعال باشد. در صورت وجود مغایرت موبایل متقاضی، احراز اطلاعات شخصی امکان‌پذیر نخواهد بود.
 
59927 790 
 
۲- مطابق با شکل ذیل، پس از وارد کردن کد امنیتی و کلیک روی دکمه ادامه مشتری به صفحات بعدی هدایت خواهد شد.
 
59929 419
 
۳- در این صفحه پیامکی برای مشتری با عنوان کد احراز امتا برای شماره موبایل ثبت شده ارسال و مشتری پس از تکمیل دو فیلد کد ملی و تاریخ تولد مطابق با شکل ذیل پس از ثبت و تایید به صفحه بعدی هدایت می‌شود.
 
59931 979
 
۴- پس از ثبت و تایید، فرم ذیل نمایش داده و پس از کلیک روی گزینه اعطای مجوز ورود یکپارچه اطلاعات شخصی مشتری به صورت خودکار به سایت فروش اینترنتی، صفحه تکمیل اطلاعات شخصی منتقل می‌شود.
 
59933 412 1
 
 
۵- مطابق با شکل ذیل، مشتری وارد صفحه اطلاعات شخصی شده و اطلاعات مورد نظر را در این صفحه تکمیل می‌کند.

نکته: سایر اطلاعات مربوط به اطلاعات شخصی مشتری (تاریخ صدور، آدرس، تحصیلات) بایستی توسط مشتری تکمیل و تایید شد.
 
59936 526
 
۶- پس از تکمیل کردن اطلاعات شخصی و ارسال کد اعتبارسنجی و تایید کد، صفحه‌ای برای مشتری به شکل ذیل نمایش و پس از ثبت کد امنیتی و تایید ثبت نهایی درخواست، ثبت اطلاعات به صورت کامل صورت می‌پذیرد.

نکته مهم: لازم به ذکر است مشتریانی که قبلا یک بار توسط سایت امتا احراز هویت شده‌اند، در صورت مراجعه مجدد به سایت، مطابق با شکل ذیل، می‌بایستی پس از دریافت رمز عبور پیامکی، وارد سایت شوند.
 
 
59937 487
 
59948 931
 
۷- و در انتها می‌توانید وارد شوید.
 
59940 174
 
 
انتهای پیام/
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top