آیین افتتاحیه و بهره برداری دو پروژه مسیر دسترسی به میدان غدیر و بلوار شهدای مالیات شهر رباط کریم + تصاویر

 مراسم آیین افتتاحیه و بهره برداری دو پروژه مسیر دسترسی به میدان غدیر و بلوار شهدای مالیات شهر رباط کریم با حضور مسئولان برگزار شد.

به گزارش نبأپرس از رباط کریم، مراسم آیین افتتاحیه و بهره برداری دو پروژه مسیر دسترسی به میدان غدیر و بلوار شهدای مالیات شهر رباط کریم با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و هئیت همراه، امام جمعه شهرستان رباط کریم، نماینده مجلس در شهرستان‌های بهارستان، رباط کریم و پرند، فرماندار رباط کریم، فرماندهان سپاه، نظامی و انتظامی شهرستان، شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر رباط کریم، مدیران و سایر مسئولان و مردم در محل بلوار شهدای مالیات شهر رباط کریم برگزار شد.

در این مراسم هر یک از مسئولان پیرامون افتتاح پروژه ها و اقدامات جهادی مدیران شهری با بهره بهینه از بودجه مالیات بر ارزش افزوده دقایقی سخنرانی کردند.

شهردار رباط کریم: اعتبار پروژه بلوار شهدای مالیات ۲۰ میلیارد تومان و از محل ارزش افزوده می باشد

یونس غفاری شهردار جوان در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه بی نظیر بلوار شهدای مالیات و دوربرگردان میدان غدیر ضمن گرامیداشت روز شوراهای اسلامی شهر و روستا و روز جهانی قدس و عید سعید فطر پیش رو اظهار کرد: اعتبار پروژه مواصلاتی بلوار شهدای مالیات که پروژه ای کم نظیر در ده سال اخیر محسوب می شود ، ۲۰ میلیارد تومان و از محل ارزش افزوده می باشد.

امام جمعه رباط کریم: رسیدگی به شهرستان های محرم استان تهران باید در اولویت برنامه های مسئولین قرار گیرد

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقای ترابی در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از دو پروژه بلوار شهدای مالیات و میدان الغدیر رباط کریم اظهار داشت: شهرستان ما متاسفانه در همه شاخص های سنجش کیفیت زندگی در سطح پایینی قرار دارد که این امر نیازمند توجه و پیگیری مسئولین مربوطه است.

وی ابراز داشت: اعتماد مردم به شورا و شهرداری یک سرمایه اجتماعی است که چگونگی عملکرد آنها سبب تقویت یا کاهش این امر می شود.

امام جمعه رباط کریم یادآور شد: شهردار درمدت ۵ ماه حضورش در شهرداری رباط کریم انصافا موفق عمل کرده است و مهمترین ویژگی شهردار رباط کریم انجام کارهای بزرگ و اتمام پروژه های نیمه کاره و رها شده می باشد که با حمایت اعضای شورای شهر از شهردار و عملکرد غفاری و صیفی قدردانی می کنم.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی ضمن قدردانی از عملکرد ۵ ماه غفاری شهردار جوان رباط کریم، گفت: شاهد حمایت اعضای شورای شهر از شهردار هستیم و به همین دلیل غفاری کارهای بزرگی را در این مدت ۵ ماه انجام داده و از مهمترین وظایف شورای شهر انتخاب شهردار است و انتخاب یونس غفاری با توجه به عملکرد ۵ ماه وی بسیار درست و بجا بوده است.

وی در ادامه اظهار کرد : اگر بخواهیم ارزیابی کنیم ، عملکرد غفاری را در این مدت ۵ ماه ، آنهم ارزیابی بدون حب و بغض و با توجه به امکانات و محدودیت های مالی باید عنوان کنیم که انصافا موفق ظاهر شده است .

حجت الاسلام و المسلمین ترابی افزود: مهمترین ویژگی شهردار رباط کریم انجام کارهای بزرگ و اتمام پروژه های نیمه تمام و رها شده که در دهه مبارک فجر سال گذشته شاهد بهره برداری از پروژه اصلاح ورودی شهر از سمت اتوبان ساوه به تهران بودیم که به شکل بسیار زیبا و آبرومندی اجرا شد و پروژه سوله ورزشی پرندک و پارک امید هم از پروژه های بسیار خوب شهرداری رباط کریم بود که بدست غفاری به سرانجام رسید .

وی در ادامه عنوان کرد : امروز هم شاهد افتتاح بلوار زیبای شهدای مالیات هستیم که با توضیحات ارائه شده شاهد اولین تجربه پل سازی توسط شهرداری رباط کریم هستیم و پروژه دوربرگردان غدیر که از مطالبات اصلی شهروندان بود که توسط شهرداری رباط کریم اجرا شد .

امام جمعه شهرستان رباط کریم ابراز داشت : شاهد آغاز نهضت آسفالت توسط شهردار رباط کریم هستیم و باید این رویه بر اساس عدالت و اولویت بندی ادامه داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی در پایان خاطر نشان کرد: از اعضای شورای شهر، غفاری شهردار، صیفی معاون عمران و‌ مجموعه خدمات شهر که در مجموع بعنوان یک تیم هماهنگ و موفق ظاهر شده اند ، تشکر و قدردانی می کنم .

نماینده مجلس در شهرستان های بهارستان و رباط کریم و پرند: شهردار رباط کریم علم را با عمل درآمیخته است

حجت الاسلام و المسلمین حسن نوروزی نماینده مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان و پرند در مجلس شورای اسلامی گفت: کاری که امروز غفاری شهردار رباط کریم در اجرای پروژه بلوار شهدای مالیات انجام داد، در مقایسه با دیگر پروژه های من جمله جاده کیکاور هم از لحاظ فنی هم از لحاظ کیفیت و بالاخص از هزینه با توجه به افزایش قیمت ها بسیاری عالی اجرا شده است.

وی در ادامه افزود : شاهد فرهیختگی و پختگی در شورای شهر رباط کریم هستیم و امروز افراد با تجربه در این شورا حضور دارند.

مالیات ارزش افزوده امسال ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است

داود منظور در آیین افتتاحیه و بهره‌برداری دو پروژه مسیر دسترسی به میدان غدیر و بلوار شهدای مالیات شهر رباط کریم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امیدواریم مسیر سازندگی تداوم پیدا کند و به حول و قوه الهی در دولت مردمی شاهد شکوفایی، نوسازی و توسعه هر چه بیشتر کشور عزیزمان باشیم و کشور به کارگاه سازندگی تبدیل شده و نشاط در اقصی نقاط کشور مشاهده شود.

وی افزود: در سازمان امور مالیاتی خدمتگزار مردم هستیم و این وظیفه را داریم مالیات را از مردم به عدالت بگیریم و آن را در اختیار بودجه عمومی دولت و در اختیار شهرداری‌ها به عدالت و انصاف قرار دهیم و مردم از آنچه می‌پردازند بهره بگیرند و بهره آن را ببینند.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به مالیات بر ارزش افزوده بیان کرد: مالیات ارزش افزوده 9 درصد، در اغلب کالاها مشمول است و مردم در هر کجا خریدی انجام می‌دهند در اغلب جاها که مشمول معافیت مالیات ارزش افزوده نیستند، این وجه را می پردازند.

منظور عنوان کرد: ما در سازمان مالیاتی این تصمیم را گرفتیم که با توجه به اینکه بخشی از این مالیات به نسبت جمعیتی مستقیماً در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار می‌گیرد و بخشی هم در اختیار وزارت کشور قرار می‌گیرد تا در برخی از مناطق محروم هزینه شود با مشارکتی که در اجرای پروژه‌ها داریم، این لطف شامل حال ما شود و برخی از این پروژه‌ها به نام مالیات نامگذاری شود.

وی در ادامه گفت: این امر به نوعی موجب فرهنگ‌سازی مالیات در کشور خواهد شد، اینکه مردم بدانند که اگر قرار است سازندگی اتفاق بیفتد جز با مشارکت مردم و منابع مردم انجام نخواهد شد و مردم اگر مالیات می‌پردازند با اطمینان خاطر این وجه را بپردازند و سازندگی آن را هم ببینند.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به افتتاحیه‌های امروز بیان کرد: امروز ما زیرگذر مهمی را در اسلامشهر افتتاح کردیم که به لطف دست‌اندرکاران به‌ نام شهدای سازمان امور مالیاتی نامگذاری کردند و همین که هر کس که از این زیرگذر عبور می‌کند نام مالیات را آنجا می‌بیند و برایش تداعی می‌شود که مالیات صرف توسعه و عمران می‌شود و طبعاً فضا را فراهم می‌کند تا ما مالیات بهتر و با اطمینان خاطر از مردم بگیریم و مردم مالیات را وظیفه خود خواهند دانست و می‌پردازند و مالیات هم در خدمت توسعه و در خدمت عدالت اجتماعی در کشور هزینه می‌شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: امروز پروژه‌ای که در شهرستان رباط کریم با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان راه اندازی شد که به نظر این پروژه به همت مسئولان شهری کاملا اقتصادی اجرا شده است، یک پروژه شهری مهمی است که نمونه این پروژه‌ها در سطح کشور به کمک خود مردم هر روز در حال افتتاح است.

وی با اشاره به میزان ارزش افزوده سال قبل بیان کرد: ما در سال گذشته بالغ بر 45 هزار میلیارد تومان از منابع ارزش افزوده را از منابع مان در کشور در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار دادیم و پیش‌بینی امسال این است که این رقم با توجه به رشدی که در بودجه اتفاق افتاده است، حداقل 4 برابر خواهد شد و تا پایان سال برآورد می‌کنیم که بالغ بر یکصد و 50 هزار میلیارد تومان صرفاً ارزش افزوده‌ای است که در اختیار شهرداری‌ها قرار خواهد گرفت.

منظور در ادامه عنوان کرد: در ارتباط با استان تهران 9 هزار میلیارد تومان در اختیار شهرستان‌های استان تهران قرار دادیم که سال گذشته حدود 220 میلیارد تومان آن با توجه به بافت جمعیتی سهم شهرستان رباط کریم بود که باتوجه به برآورد ما امسال این سهم حدود به 800 میلیارد تومان خواهد رسید.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: شهردارها و شوراهای شهر اهتمام خواهند کرد که این منابع که ما به تدریج وصول می‌کنیم در هر ماه تخصیص خواهیم داد تا بتوانید از شیرینی آنچه که به عنوان ارزش افزوده می‌پردازید در قالب خدمات شهری بهتر بهره‌مند شوید.

معاون وزیر در پایان خاطر نشان کرد: خدا را شکر می‌کنیم که خداوند توفیق خدمتگزاری را به همکاران ما داد و از اینکه این بلوار بنام شهدای مالیاتی مزین می شود از شما تشکر می کنیم و قدردان شهدا و خانواده معزز آنان هستیم چرا که هر آنچه ما داریم از برکت شهدا و خانواده معظم آنها و جانبازان و ایثارگران است و فردا در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنیم و صلابت و در صحنه سیاسی کشور حضور خودمان را با صلابت به دنیا اعلام خواهیم کرد.

گزارش تصویری مراسم آیین افتتاحیه و بهره برداری دو پروژه مسیر دسترسی به میدان غدیر و بلوار شهدای مالیات شهر رباط کریم 

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا