مسجدجامعی: شهرداری در ارائه طرح ترافیک خبرنگاران تخطی کرده است

 عضو شورای شهر تهران با اشاره به اقدام معاونت حمل و نقل و ترافیک درخصوص عدم درج نام رسانه‌هایی که خبرنگارانشان طرح ترافیک خبرنگاری دریافت کرده‌اند گفت: این معاونت در این خصوص تخلف کرده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی نبأپرس ، احمد مسجد جامعی در ادامه هفتاد و سومین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: طی سالیان گذشته قرار بود حد فاصل تئاتر شهر تا تالار وحدت در طول این مسیر گذر فرهنگی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: شورای سوم و چهارم چندین بار مطالعاتی را در این زمینه انجام داد و حتی اعتباراتی را نیز برای این طرح در نظر گرفت اما هیچ‌گاه عملیاتی نشد.بنده برای بار سوم این موضوع را مطرح می‌کنم و امیدوارم شهرداری تهران در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اقدم به فراهم کردن این مسیر فرهنگی کند. امیدوارم فاز اول این طرح همزمان با دهه فجر امسال به نتیجه برسد.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اقدام اخیر معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درخصوص انتشار اسامی خبرنگارانی که طرح ترافیک خبرنگاری در سال جاری دریافت کرده‌اند گفت: این اقدام قابل تقدیر است اما نکته‌ای که وجود دارد عدم انتشار نام رسانه‌ها در کنار نام خبرنگارانی است که طرح ترافیک دریافت کرده‌اند و در واقع در این زمینه تخطی در بحث طرح ترافیک خبرنگاری وجود دارد.

مسجد جامعی گفت: در شورای چهارم ما بارها گفتیم اسامی خبرنگارانی که طرح ترافیک دریافت می‌کنند را منتشر کنند اما هیچ‌گاه معاونت مربوطه زیر بار نرفت و اسامی آنها را منتشر نکرد.

وی افزود: قاعدتا معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران  در جایگاهی نیست که بتوانند درخصوص بودن و یا نبودن خبرنگاران تصمیم گیری کنند و در واقع باید در این زمینه از نهادهای مسئول و صنفی از جمله صنف انجمن مطبوعات و یا حتی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد استفاده کنند.

وی گفت: البته برخی از مدیران مسئول رسانه‌ها نیز که کارت طرح ترافیک به آنها تعلق گرفته داوطلبانه انصراف داده که از آنها تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top