پرداخت حقوق کارمندان شوراهای حل اختلاف در دستور کار مجلس

نماینده مردم لردگان در مجلس گفت: دولت قانون نحوه پرداخت حقوق کارمندان شوراهای حل اختلاف را اجرا کند.

به گزارش نبأ پرس، محمد خالدی نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت حقوق و مزایای کارمندان شوراهای حل اختلاف، گفت: کارمندان شوراهای حل اختلاف در سراسر کشور براساس وظیفه تعریف شده و مطابق قانون در حال خدمت به مردم هستند، اما متأسفانه حقوق و مزایای آنها که اکثرا از جوانان تحصیل‌کرده و بازنشستگان فرهیخته هستند بسیار ناچیز است.

وی با بیان اینکه مطابق ماده 23 قانون شوراهای حل اختلاف باید حقوق و مزایای آنها مطابق قانون کار پرداخت شود، تصریح کرد: متأسفانه ماده قانونی مذکور درباره حقوق و مزایای کارمندان شوراهای حل‌ اختلاف اجرا نمی‌شود.

نماینده مردم لردگان در مجلس با تأکید بر اینکه موضوع حقوق و دستمزد کارکنان شوراهای حل اختلاف به دلیل اهمیت فراوان از سوی بسیاری از نمایندگان پیگیری می‌شود، گفت: با پیگیری نمایندگان مسئولان وزارت دادگستری جوابیه‌ای به مجلس ارسال کرده‌اند که قرار شده تا حل مشکل کارمندان شوراهای حل اختلاف را در دستور کار قرار دهند.

خالدی در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی که مسئولان ذیربط به مشکل حقوق و دستمزد کارمندان شوراهای حل اختلاف رسیدگی نکنند، این موضوع را در قالب طرح سؤال از وزیر دادگستری پیگیری می‌کنیم؛ از دولت می‌خواهیم که قانون نحوه پرداخت حقوق کارمندان شوراهای حل اختلاف را اجرا کند.

انتهای‌ پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top