حوادث - نبأپرس

پزشک تیم رمس فرانسه به دلیل ابتلا به کرونا دست به خودکشی زد.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: زمین لرزه ۴.۲ ریشتری امروز استان آذربایجان غربی – حوالی زرآباد را در ساعت ۱۴:۱۲ لرزاند.

اعضای بدن پسر جوانی که در جریان سرقت از مغازه موبایل فروشی اش در اسلامشهر به قتل رسیده بود، از سوی خانواده اش اهدا شد.

سخنگوی اورژانس کشور گفت: تاکنون در حوادث شب چهارشنبه آخر سال، ۲۵ نفر دچار نقص عضو شده و ۱۲۳ نفر از ناحیه چشم آسیب دیده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور گفت: دو هزار و ۷۳۱ نفر از مبتلایان به کرونا بهبود یافتند.

میزان مرگ ‌ومیر ناشی از حشرات در دنیا، چندین برابر جنگ‌های ایجاد شده توسط خود انسان‌ها است و یک حشره ریز مانند پشه تعداد زیادی انسان را از طریق انتقال بیماری مالاریا کشته و سرنوشت انسان ها را تغییر داده است.

تایرها به‌خصوص تایرهای فرسوده در بیولوژی پشه‌ها اثرگذاری فوق‌العاده ای دارد و یکی از اساسی‌ترین روش‌هایی است که این حشرات در در دیگر کشورها گسترش پیدا می‌کند و در نهایت می‌توانند اپیدمی بیماری‌ ایجاد کنند

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران گفت: گزارش ابتلای 16 هزار نفر تا 22 هزار نفر به بیماری لشمانیوزدر سال وجود دارد اما آمار واقعی حدود صد هزار نفر است که شایع ترین بیماری ناقل‌زا توسط پشه در کشور به حساب می‌آید.

کشورهای متخاصم برای مقابله با یکدیگر تنها از سلاح‌های معمول نظامی مانند توپ، تانک و موشک استفاده نمی‌کنند و روش‌های دیگر مانند حملات سایبری و حملات بیولوژیک استفاده می‌شود که اهمیت در بخش‌هایی مانند سایبری امروز برای همه روشن است اما شاید در بخش‌های زیستی کمتری به آن توجه می‌شود.

مهمترین جمع بندی نشست «نقش حشرات در تهدیدات زیستی» احساس نیاز به وجود سند جامعی برای نقش حشرات در تهدیدات زیستی کشور است که بطور جدی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

یک سارق با ۱۳ فقره سرقت کنتور آب در عملیات ماموران کلانتری ۱۴ شناسایی و دستگیر شدند.

داماد جوانی که به اتهام قتل پدرزنش دستگیر شده بود، راز این جنایت وحشتناک را فاش کرد.

صفحه1 از6

Top