پزشکی | بهداشت

مسئول کمیته حوادث چهارشنبه آخر سال وزارت بهداشت گفت: از ابتدای اسفند تا ساعت ۲۳ امشب دو نفر در حوادث چهارشنبه آخر سال کشته و یک‌هزار و ۵۰۹ نفر مصدوم شدند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با الحاق بندی به لایحه بودجه، کلیه پزشکان و حرف پزشکی را مکلف به استفاده از پایانه فروشگاهی از ابتدای سال ۹۸ کردند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: قرار است ۲ واکسن پنوموکوک و روتاویروس به برنامه واکسیناسیون کشوری اضافه شود؛ شرط ما این است که پس از خرید واکسن، فناوری آن به کشور منتقل شود.

با تصمیم شورای عالی جمعیت هلال احمر مبنی بر معرفی متخلفان به دستگاه قضایی که عصر روز پنجشنبه گذشته منتشر شد، گمانه زنی ها درباره جایگزین علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت آغاز شده است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه آمار سکته مغزی در مردان به ویژه مردان بداخلاق دو برابر زنان است، گفت: امروز به استفاده از نوعی سونوگرافی می‌توان این بیماری را غربالگری کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره مکلف شدن پزشکان به استفاده از دستگاه‌های خودپرداز و پرداخت ۱۰ درصد علی‌الحساب ماهانه گفت: فردا جلسه‌ای در کمیسیون بهداشت به همین منظور برگزار و نتیجه آن به کمیسیون تلفیق اعلام می‌شود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از وقوع برف و کولاک در ۱۹ استان کشور طی ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.

مدیرعامل انجمن دیابت ایران، از ابتلای پنج میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در کشور به بیماری دیابت خبر داد و گفت: هشت میلیون نفر نیز در معرض ابتلا به دیابت قرار دارند.

اعضای شورای دانشجویی نظام پرستاری های سراسر کشور با اعلام مخالفت خود نسبت به تصمیم وزارت بهداشت برای "تاسیس موسسات آموزش عالی علوم پزشکی خصوصی" بر اطلاح سیاست‌های منفعت‌طلبانه کاسبان حوزه سلامت کشور تاکید کردند.

سخنگوی سازمان انتقال خون، از مراجعه دو میلیون و ۱۱ هزار و ۵۱۶ نفر طی ۹ ماهه اول سال ۹۷ به مراکز انتقال خون خبر داد و گفت: از این تعداد، یک میلیون و ۵۸۱ هزار و ۹۷۷ واحد خون اخذ شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از وقوع برف و کولاک در ۴۹ محور کوهستانی ۱۵ استان کشور طی ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت از در دستور کار بودن غنی‌سازی نان با ویتامین D در سطح کشور با کمک‌ سازمان بهداشت جهانی و یونیسف در کنار غنی‌سازی آرد با آهن و اسید فولیک خبر داد.

صفحه1 از3

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top