حضور ده‌ها هزار پلیس محسوس و نامحسوس طی ایام نوروزی در جاده‌ها

فرمانده نیروی انتظامی گفت: در ایام نوروزی حدود ۱۰ میلیون همیار و ۸۰۰ هزار فرهنگ‌یار با پلیس همکاری می‌کنند و ده‌ها هزار پلیس محسوس و نامحسوس در جاده‌ها حضور خواهند داشت.

به گزارش نبأپرس ، صبح امروز رزمایش مشترک نوروزی با حضور سازمان‌ها و ارگانهای مرتبط با سفر از جمله پلیس راهور، هلال‌احمر، سازمان راهداری، اورژانس، آتش‌نشانی در حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد.

سردار حسین اشتری؛ فرمانده نیروی انتظامی در این رزمایش با اشاره به فعالیت قرارگاه نوروزی ناجا از 25 اسفند 97 تا 17 فروردین 98، اظهار کرد: تعداد تصادفات جاده‌ای باعث نگرانی همه ما است که طبق فرموده مقام معظم رهبری یک نفر کشته نیز در حوادث رانندگی زیاد است.

وی خاطرنشان کرد: رانندگان باید مسیر بین مبدا تا مقصد را نیز جزو سفر بدانند، درصد بالایی از تصادفات در 30 کیلومتری شهرها به دلیل خستگی رانندگان، وجود کارخانه‌ها، شهرکها و روستها است.

اشتری افزود: از رانندگان می‌خواهیم قوانین را رعایت کنند، بیش از 85 درصد تصادفات به واسطه سرعت و سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و خواب‌آلودگی رانندگان بوده که رانندگان می‌توانند نقش به‌سزایی در کاهش تصادفات داشته باشند.

وی تصریح کرد: امروز اکثر گشتی‌های پلیس به سامانه‌های هوشمند متصل شده و می‌شوند که این موضوع کمک شایانی به امنیت رانندگان می‌کند، امروز ماموران راهور می‌توانند با اتصال به بانک اطلاعاتی، رانندگان متخلف را شناسایی و برای اعمال قانون آنها اقدام کنند.

به گفته فرمانده ناجا، شعار امسال در حوزه ترافیک "پرهیز از خطر و آرامش در سفر" است، حدود 10 میلیون همیار و 800 هزار فرهنگ‌یار با پلیس همکاری می‌کنند و ده‌ها هزار پلیس محسوس و نامحسوس در جاده‌ها حضور خواهند داشت.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top