هادیانفر: خودروسازهای کشور ارابه مرگ تولید می‌کنند/ پراید و پژوRD نباید در جاده‌ها تردد کنند

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: امروز سهم خودروسازها در تصادفات کم نیست، ارابه مرگ تولید می‌کنند، پراید و پژو آر.دی نباید در جاده‌های کشور تردد کنند.

به گزارش نبأپرس ؛ سردار سید کمال هادیان‌فر صبح امروز در رزمایش بزرگ گشتهای نامحسوس در دانشگاه علوم انتظامی امین اظهار کرد: یکی از جدی‌ترین اهداف پلیس راهور ناجا توسعه انضباط ترافیکی است تا بتوانیم با مشارکت دستگا‌ه‌های مسئول و رانندگان این گام بلند را با موفقیت برداریم.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: امروز 44 میلیون راننده، 33 میلیون وسیله‌نقلیه، هزار و 407 شهر و 217 هزار کیلومتر جاده‌ در کشور وجود دارد که بالای 45 هزار کیلومتر از جاده‌ها اصلی است.

وی، توسعه انضباط ترافیکی و کاهش تصادفات و جان‌باختگان را جزو برنامه‌های جدی پلیس راهور برشمرد و گفت: استفاده از بازرسان و گشتهای نامحسوس در دستور کار پلیس راهور است، این ظرفیت برای 10 استان کشور که بیش از 56 درصد تصادفات خود را به خود اختصاص داده‌اند، استفاده می‌شود.

هادیان‌فر افزود: استفاده از پهپادها که بتوانند لحظه به لحظه وضعیت ترافیکی را گزارش کنند، در دستور کار است، امروز رانندگان به محض رویت گشت محسوس سرعت خود را کاهش داده و پس از عبور از آن مجدداً سرعت می‌گیرند که گشتهای نامحسوس باعث کنترل این رفتارها می‌شود.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه 82 درصد از علل اصلی تصادف به چهار عامل، سرعت و سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و خستگی و خواب‌آلودگی برمی‌گردد، تصریح کرد: وظیفه کاهش کشته صرفاً با پلیس نیست و 33 دستگاه‌ها در این زمینه نقش دارند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه امروز 6 درصد از کشته‌های تصادفات رانندگی در حین انتقال و 43 درصد از آنها در مراکز درمانی فوت می‌کنند، خاطرنشان کرد: 49 درصد کشته‌ها مربوط به وزرات بهداشت است و باید کنترل توسط وزارت بهداشت نیز صورت گیرد.

وی با انتفاد جدی از خودروسازها نیز گفت: امروز سهم خودروسازها کم نیست، ارابه مرگ تولید می‌کنند، پراید و پژو RD نباید در جاده‌های کشور تردد کرده و خودروسازها باید خودروی ایمن تولید کنند.

هادیان‌فر افزود: امروز باید تمام دستگاه‌ها در حوزه آموزش کمک کنند، بیمه مرکزی حاضر است برا ی جانباخته از260 تا 310 میلیون پرداخت کند اما کاهش کشته در دستور کارش نباشد

رئیس پلیس راهور متذکر شد: امسال شاهد نصب دو هزار دوربین کنترل جاده‌ای خواهیم بود و نصب نسل جدید دوربینهای لیزرگان که به کاهش تنش کمک می‌کند در دستور کار است.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top