اختصاص ۲ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای احداث ۲ محور مواصلاتی شیروان

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال ۲ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای راه شیروان- اسفراین و اوغاز- باجگیران این شهرستان مصوب شد.

 

به گزارش نبأپرس، علی جدی در جمع خبرنگاران شیروان اظهار داشت: پل راه شیروان-اسفراین به اتمام رسیده و آسفالت آن به زودی شروع خواهد شد، راه اوغاز- باجگیران بخشی از مطالعاتش به پایان رسیده و به زودی مناقصه آن شروع خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای راه شیروان- اسفراین، کل طول این مسیر را ۷۱.۵ کیلومتر اعلام کرد و گفت: فاصله کنونی اسفراین با مشهد، که از مسیر بجنورد می گذرد، ۱۲۲.۵ کیلومتر است که با تکمیل جاده جدید، این مسافت ۵۱ کیلومتر کوتاهتر می شود.

جانمایی غلط محل گاوداری ۱۰ هزار رأسی شیروان

جدی با اشاره به پروژه گاوداری ۱۰ هزار رأسی این شهرستان افزود: عملیات اجرایی این طرح در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار در سال ۹۸ کلنگ زنی شد که در اجرای طرح ها ۷۰ درصد جانمایی مکان ها مهم است. جانمایی این طرح از ابتدا غلط و نامناسب بوده و همین موضوع موجب کندی روند عملیات اجرایی طرح شده است.

وی خاطرنشان کرد: این طرح در مکانی در حال اجرا است که آب اصلا ندارد و تاکنون ۱۲۰ میلیارد ریال برای لوله کشی و انتقال آب از محل سد بارزو شهرستان هزینه شده است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون برای اجرای طرح حدود هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و به دنبال تامین آب جهت دام هستیم.

۲۸۰ میلیارد ریال برای گلخانه ۱۰۰ هکتاری دوین شیروان هزینه شده است

جدی با اشاره به عملیات اجرایی گلخانه ۱۰۰ هکتاری دوین این شهرستان افزود: در مجموع کل برای این طرح، ۲۸۰ میلیارد ریال برای انتقال آب از محل سد بارزو و تسطیح ۳۵ هکتار زمین هزینه شده است.

وی با بیان اینکه مشکل آب این طرح حل نشده است، افزود: آب و راه دسترسی گلخانه مشکل دارد که پیگیر رفع آن هستیم، باید به دنبال تامین آب پایدار آن بود که تسهیلات طرح به بانک معرفی شده و تا ماه آینده سازه های آن انجام خواهد شد.

شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

 

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا