ادارات استان قم فردا دوشنبه تعطیل است

فردا دوشنبه ۱۸تیر ادارات استان قم به‌جز دستگاه‌های خدمات‌رسان و اداراتی که دارای نوبت کاری یا کشیک هستند تعطیل اعلام می‌شود.

به گزارش نبأپرس ، کارگروه مدیریت شرایط اضطرار پدیده گردوغبار استان قم باتوجه به وضعیت آلودگی هوای استان اطلاعیه ای صادر کرد که در زیر آمده است:

با توجه به هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان در خصوص افزایش سرعت وزش باد و تقویت الگوی انتقال گرد و خاک به استان و کاهش دید افقی و کیفیت هوا، تشدید آلودگی هوا و افزایش شاخص آلودگی هوا در حدبسیار ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی تصمیم کارگروه برای روز دوشنبه 18 تیرماه به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

فردا (دوشنبه 18تیر) ادارات استان قم (به‌جز دستگاه‌های خدمات‌رسان و اداراتی که دارای نوبت کاری یا کشیک هستند) تعطیل اعلام می‌شود.

درخواست می‌شود اصناف و مدیران بخش خصوصی نیز با بیماران قلبی وریوی و گروههای حساس همکاری لازم را با کارکنان خود داشته باشند.

کلاس‌های کلیه مؤسسات و آموزشگاه‌ها شامل مراکز علمی آزاد، آموزشگاه‌های زبان، اعم از دولتی و غیر‌دولتی و پایگاه‌های اوقات فراغت تابستانی، دوشنبه 18تیرماه تعطیل خواهد بود.

ضمن درخواست جهت کاهش تردد در فضای باز، نوشیدن مایعات و استفاده از ماسک، جهت کاهش اثرات گرد و خاک توصیه می‌شود.

متخصصان دانشگاه علوم پزشکی با استفاده از تجهیزات و آمبولانس در میادین پُرتردد شهرها مستقر و نسبت به خدمات‌رسانی به شهروندان اقدام و توزیع ماسک در این میادین صورت پذیرد.

فعالیت تمامی معادن و کارگاه‌های عمرانیِ منشا گرد و خاک تعطیل اعلام می‌شود و ادارات محیط زیست و صمت وشهرداری و بنیاد مسکن وراه وشهرسازی ملزم به نظارت بر این واحدها هستند.

هرگونه فعالیت ورزشی در فضاهای باز در سطح شهرها ممنوع و اداره کل ورزش و جوانان ملزم می‌باشد با اطلاع‌رسانی مناسب، تدابیر لازم را اتخاذ نماید.

امتحانات دانشگاه طبق برنامه ها برگزار خواهدشد.

تمامی مراکز درمانی و مراکز خدمات جامع سلامت واورژانس در آماده‌‌باش کامل قرار گیرند.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + سه =

دکمه بازگشت به بالا