استاندار : برای ساخت ۴۸ هزار مسکن در کهگیلویه و بویراحمد آمادگی داریم

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۸ هزار واحد در طرح نهضت ملی مسکن باید در استان ساخته شود، در همه شهرستان ها به جز یاسوج که برای تامین زمین با کمبود زمین مواجه شدیم ، در دیگر نقاط از برنامه جلو هستیم.

به گزارش نبأپرس، سید علی احمدزاده  اظهار کرد: هر سالی باید بین ۱۰ تا ۱۲ هزار واحد باید ساخته شود و اکنون ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد در سطح استان در حال ساخت داریم و یا عملیات ساخت شان آغاز شده است.

وی افزود: در مرکز استان (یاسوج) به خاطر اینکه بخش زیادی زمین های کشاورزی و تپه های جنگلی است که تحت هیچ شرایطی نمی خواهیم تغییر کاربری داده شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: یکی از دلایلی که یاسوج مرکز پایتخت طبیعت ایران نامگذاری شده به خاطر همین طبیعت بکر و پوشش جنگلی و اقلیمی منحصر به فرد است.

احمدزاده عنوان کرد: با مشکل زمین در یاسوج مواجه بودیم اخیرا یک مکانی در این شهر شناسایی شده که زمین آن برای کشاورزی مرغوب نیست و به سمت تغییر کاربری رفته ایم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه برای ساخت وارد قرار داد شده ایم ادامه داد: با نرخ نهضت ملی مسکن ، سرمایه گذار قرار است واحدها را بسازد و برای ۲۰ هزار مسکن در ۲ فاز در این شهر قرارداد منعقد شده است.

احمدزاده عنوان کرد: در سفر دوم رئیس جمهور به استان که به زودی انجام می شود، حداقل پنج هزار واحد کلنگ زنی خواهد شد.

وی ادامه داد: سرجمع استان کهگیلویه و بویراحمد در اجرای طرح نهضت ملی مسکن عقب نیست و کار به قوت ادامه دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: باشت وضعی مشابه یاسوج دارد اما متقاضیان به دلیل نزدیکی باشت به گچساران به شهرستان گچساران سوق داده شده اند و در خود باشت هم رایزنی برای زمین در حال انجام است.

احمدزاده ابراز کرد: ۱۰ هزار نفر در یاسوج واجد شرایط داریم که هشت هزار نفر منتظرند مشکل شان رفع شود.

 

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

دکمه بازگشت به بالا