سعید آگشته: شهر پرند فرصت طلایی زیادی برای سرمایه گذاری دارد و باید متحول شود

سعید آگشته شهردار پرند از احداث و راه اندازی چند پروژه در نقاط مهم شهر خبر داد و  تاکید کرد در تصمیم خود بری تحول و آبادنی شهر مصمم می باشم و کارهای غیر ممکن را در پرند ممکن خواهم کرد.

به گزارش نبأپرس ، سعید آگشته شهردار پرند از احداث و راه اندازی چند پروژه عظیم در نقاط مهم شهر با بودجه 107 میلیارد تومانی سال 98 شهر پرند خب داد و گفت: برای اولین بار این سقف بودجه در شهرداری پرند مصوب و تخصیص داده شده است و طبق تصمیمات نهایی در سال آینده 70 درصد این بودجه صرف توسعه عمرانی و فضای سبز شهر پرند خواهد شد و در راستای احداث و راه اندازی این پروژه های عظیم به تعدادی از آنها اشاره کرد.

۳ پارک موضوعی در پرند ساخته می شود

به گزارش نبأپرس ، شهردار پرند با اشاره به مهمترین برنامه های این مجموعه در سال آینده، گفت: در بودجه سال ۹۸ اعتبار ویژه ای برای احداث پارک‌های موضوعی ویژه معلولین، پارک کودک و همچنین پارک هیجان اختصاص یافته است.

سعید آگشته به اهمیت احداث پارک‌های موضوعی جدای از مسائل تفکیکی-جنسیتی تأکید کرد و گفت: ایجاد پارک‌هایی برای معلولان و یا کودکان و یا پارک هیجان به‌ عنوان یک رویکرد مهم سازمانی برای ما مدنظر است، به همین خاطر در برنامه بودجه سال آینده شهرداری، اعتبارات خوبی برای احداث این ۳ پارک‌ موضوعی لحاظ شده است.

ششمین شهردار پرند همچنین یادآوری کرد: پارک‌های موضوعی با رویکردهای مختلف و عناوین خاص و تخصصی می‌توانند بخش مهمی از نیازهای شهروندان در زمینه فضای سبز را تحقق و جذابیت بخشند.

وی یادآوری کرد: امروزه ساخت و ایجاد فضاهای سبز و پارک‌ها دیگر به مانند شیوه‌های قدیمی نیست و متدهای جدید نیازمند تغییر نگرش در طراحی آنها است.

ساخت دریاچه مصنوعی پرند به بخش خصوصی واگذار می شود

به گزارش نبأپرس ، آگشته گفت: نزدیک به ۷ سال از موج دریاچه مصنوعی پرند روی نقشه می گذرد اما هیچ یک از شهرداران سابق شهر پرند موفق به اجرای آن نشده اند، شاید بتوان بزرگترین دلیل آن را در عدم ثبات مدیران جستجو کرد بطوری که عمر همه شهرداران این شهر فقط حدود یکسال بوده است!

این موضوع درحالی مطرح می شود که این روزها سعید آگشته شهردار جدید این شهر کفش های آهنین به پا کرده تا به هر شکلی که شده رویای دریاچه مصنوعی شهر پرند را محقق کند.

در همین راستا شهردار پرند امروز آب پاکی را روی دست خبرنگاران ریخت و گفت: بی شک سال آینده کلنگ احداث پروژه بزرگ دریاچه مصنوعی پرند به زمین می خورد.

به گفته سعید آگشته، اجرای این پروژه بزرگ در توان شهرداری نیست به همین خاطر در حال رایزنی هستیم تا از ظرفیت بخش خصوصی برای اجرای این طرح مهم استفاده کنیم که البته مقدمات اولیه این موضوع هم فراهم شده است.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود خرداد ماه سال آینده استارت این پروژه بزرگ زده می شود.

 کوه های تخت رستم پرند سبز می شود

به گزارش نبأپرس ، شهردار پرند از آغاز طرح جنگل کاری در کوه های تخت رستم پرند خبر داد و گفت: هرچند کوه های تخت رستم پرند همانند یک دژ در مقابل فضای سبز مقاوم هستند، اما با تدابیری که پیش بینی کردیم این طرح از هم اکنون آغاز شده است.

سعید آگشته این طرح را بسیار منحصر به فرد و ارزشمند یاد کرد و افزود: در فاز اول این طرح فقط یک هکتار از کوه های پرند درخت کاری می شود.

وی با اعلام اینکه برخی این کار را غیرقابل اجرا می دانند، توضیح داد: ماهیت وجود اینجانب در پرند انجام کارهای غیرممکن است، به همین خاطر شهرداری یک ماه تمام روی طرح درختکاری در کوه های تخت رستم مطالعه داشته و تمام شرایط و راهکارهای ممکن را برای اجرای این طرح پیش بینی کرده است.

آگشته اضافه کرد: ۵ گونه گیاهی برای کوه های تخت رستم در نظر گرفته شده است، اما در این فاز فقط از سرو خمره ای استفاده می کنیم و این نوید را به مردم پرند می دهیم قبل از پایان سال عملیات فاز نخست این طرح به ایستگاه پایانی می رسد.

مرکز ورزشی زمین چمن مصنوعی فوتبال ، والیبال ، بسکتبال ، اسکیت ، تنیس در منطقه باغ ویلاها احداث می شود

به گزارش نبأپرس ، شهردار پرند گفت: مرکز  ورزشی از موضوعات مهم شهر می باشد که با توجه به رشد جمعیتی پرند ، جزو نیازهای مبرم شهر بخصوص برای جوانان و نوجوانان شهر که سرمایه های آینده می باشند ، دانست و گفت با راه اندازی این مرکز می توان موقعیتی را فراهم کرد تا اوقات فراغت جوانان و آینده سازان کشور در این مجموعه های ورزشی مثل زمین چمن مصنوعی فوتبال ، والیبال ، اسکیت ، بسکتبال ، و تنیس سپری شود وبا این اقدام سلامت جسم و جان و فکر جوانان را فراهم می نماییم.

وی گفت: این پروژه هم اکنون در منطقه باغ ویلا های پرند شمال فاز یک و دو در حال احداث می باشد.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top