‌خبر خوش صادراتی در اوج تحریم‌ها؛ افزایش ۷درصدی صادرات غیر‌نفتی از بنادر ایران

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در اوج اعمال تحریم‌های دشمنان علیه نظام اسلامی ایران، صادرات غیرنفتی از بنادر کشور در نیمه نخست امسال ۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

 به گزارش نبأپرس، محمد راستاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه "شاهد افزایش فعالیت فعالان اقتصادی و بازرگانان در بنادر کشور هستیم" اظهار داشت: در نیمه نخست امسال با وجود همه تهدیدات و مشکلاتی که از طریق اعمال تحریم‌ها متوجه حمل‌ونقل دریایی و کشتیرانی ایران اسلامی شد خوشبختانه به‌سبب ظرفیت ناوگان داخلی و بنادر تجاری کشور نه‌تنها کاهشی نداشته‌‌ بلکه ‌شاهد افزایش صادرات در نیمه نخست امسال بوده‌ایم.

‌وی بیان کرد: در این مدت در اوج اعمال تحریم‌های دشمنان علیه ایران اسلامی، صادرات غیرنفتی از بنادر کشور 7 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به حجم کلی تخلیه و بارگیری کالا از بنادر کشور پرداخت و خاطرنشان کرد: در نیمه نخست امسال حجم تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور 5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

راستاد عمده حجم محصولات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور را کالاهای اساسی دانست و افزود: در بندر امام خمینی(ره) حجم تخلیه و بارگیری کالا به‌ویژه کالاهای اساسی 49 درصد در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل به‌میزان 9 میلیون تن افزایش یافته است.

وی افزود: در سایر بنادر کشور از جمله بندر بوشهر حجم تخلیه و بارگیری کالا در نیمه نخست امسال 3 درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از اجرای طرح‌های زیرساختی در بنادر استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: امسال در توسعه زیرساخت‌های بندری طرح‌های مهمی در بنادر استان بوشهر اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top