خراسان جنوبی

گروه استان‌ها ـ معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با بیان ‌قیمت توافقی هر کیلوگرم زعفران ۹ میلیون تومان مصوب شد، گفت: در پنج ماهه امسال نیز ۷۴ تن زعفران از طریق گمرک صادر شده است.

گروه استان‌ها ـ رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه امسال تا ۱۵ مهرماه کار تعمیر ۳ هزار و ۲۰۰ واحد مسکن سیل‌زدگان به اتمام می‌رسد گفت: فردا در سطح کشور ۶ هزار و ۲۵۰ پروژه زودبازده عام المنفعه افتتاح می‌شود.

گروه استان‌ها ـ رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) ‌با بیان "امسال ‌قرار است ۱۰۰هزار شغل در کشور ایجاد کنیم" گفت: در ۴ماهه امسال بسیار از برنامه جلوتر هستیم.

در جلسه استانداران با رئیس‌جمهور توجه به مزیت‌های نسبی با تکیه بر ظرفیت‌های استان از رهنمودهای مورد تأکید رئیس‌جمهوری برای توسعه خطه کویری و مرزی خراسان جنوبی است.

رئیس قوه قضائیه گفت: معامله قرن تبدیل به مقاومت قرن می‌شود و شما این امر را حتمی بدانید زیرا با توجه به این اجتماع باشکوه و با بصیرت که امت اسلامی دارند معامله قرن تبدیل به مقاومت قرن می‌شود.

بیرجند- رئیس عقیدتی سیاسی ناجا گفت: ۳۰۰ نفر از خانواده نیروهای مسلح حافظ کل قرآن کریم هستند که طبق برنامه ریزی ها در برنامه‌ای پنج ساله به هزار نفر خواهند رسید.

بیرجند- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به شناسایی ۲۰ تن طلای قابل استحصال در استان گفت: احداث دو کارخانه طلا در دستور کار است.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اشاره به اینکه در دولت یازدهم یک‌میلیون واحد مسکن مهر تکمیل و به مردم تحویل داده شده است گفت: در این مدت به‌طور متوسط ۲۰۰هزار واحد سالانه تکمیل و تحویل مردم شده است.

مدیر هماهنگی امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در ۸ ماه امسال بیش از ۳۱میلیارد دلار حجم صادرات ایران نسبت به سایر کشورها بوده که ۱۳درصد رشد داشته و امید است این روند ادامه یابد.

سرپرست معاونت بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از شناسایی و کشف انبار شکر در بیرجند خبر داد و گفت: در این انبار ۱۰ تن شکر کشف شده است.

مدیر‌عامل آب منطقه‌ای خراسان جنوبی با بیان اینکه ۴۷ درصد روستاهای استان خالی از سکنه شده است گفت: بیش از ۱۸ هزار نفر از استان خراسان جنوبی مهاجرت کردند.

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top