یک‌میلیون واحد مسکن مهر در سراسر کشور تکمیل و تحویل شد

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اشاره به اینکه در دولت یازدهم یک‌میلیون واحد مسکن مهر تکمیل و به مردم تحویل داده شده است گفت: در این مدت به‌طور متوسط ۲۰۰هزار واحد سالانه تکمیل و تحویل مردم شده است.

به گزارش نبأپرس ،  احمد اصغری‌مهرآبادی ظهر امروز در جلسه شورای مسکن استان خراسان جنوبی اظهار داشت: امید است خراسان جنوبی در بحث برگزاری جشن اتمام پروژه‌های مسکن مهر نخستین استان کشور باشد.

وی افزود: باید در بحث فضای سبز خراسان جنوبی تصمیم‌گیری شود تا جاهایی که نیاز است زمینی با مالکیت دولت در اختیار شهرداری قرار گیرد.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با گلایه از اینکه یک‌سری اقدامات شتاب‌زده انجام شده و ده سال است پروژه‌های مسکن مهر واگذار شده اما دولت باید باز هم در این زمینه هزینه کند بیان کرد: این امر بسیار عجیب و غریب است و از نظر قانونی نیز درست نیست که این هزینه به دولت تحمیل شود.

مهرآبادی تصریح کرد: در بحث پل مهرشهر بیرجند که وعده داده‌ایم، اجرایی می‌شود و این پروژه 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که باید به‌صورت مشارکتی انجام شود.

وی با بیان اینکه برای آماده‌سازی و آسفالت تعاونی 04 هزینه‌ها برآورد شود تا در این زمینه نیز کمک شود خاطرنشان کرد: بحث مدارس، مساجد و سایر خدمات روبنایی در قانون ساماندهی به‌عهده دستگاه‌های متولی است.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر یادآور شد: در این راستا در حال حاضر از منابع داخلی وزارت راه و شهرسازی 500 باب مدرسه می‌سازیم البته این جزو وظایف اصلی ما نیست.

مهرآبادی اظهار داشت: همچنین از 70 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای زیرساخت‌های مسکن مهر خراسان جنوبی یک‌سوم آن را وزارت راه و شهرسازی می‌دهد.

وی با بیان اینکه برای انجام پروژه‌ها باید از ظرفیت استانداری‌ها استفاده شود افزود: اگر بخواهیم پروژه‌های مسکن مهر در سطح کشور جمع شود باید همه با یکدیگر همکاری کنیم در این راستا خوشبختانه پروژه‌های خراسان جنوبی جمع شده است.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اعلام اینکه در دولت تدبیر و امید یک‌میلیون واحد مسکن مهر تکمیل و به مردم تحویل داده شده است گفت: در این مدت به‌طور متوسط 200 هزار واحد سالانه تکمیل و تحویل مردم شده است.

مهرآبادی با گلایه از اینکه "در بسیاری از جاها هزینه شده اما چون به‌موقع تحویل مردم نشده است مردم ناراضی هستند و در این راستا نتوانستیم شیرینی آن را به مردم بچشانیم" اضافه کرد: در حال حاضر باید کمک شود تا این پروژه‌ها به‌موقع به اتمام برسد.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top