میز توسعه صادرات انگور و کشمش به خراسان شمالی واگذار شد

گروه استان‌ها ـ سرپرست معاونت بازرگانی سازمان صنعت خراسان‌شمالی گفت: با توجه به توانمندی‌های خراسان شمالی در زمینه محصولات کشاورزی و باغی به ویژه انگور مسئولیت برگزاری میز توسعه صادرات انگور و کشمش به استان واگذار شد.

به گزارش نبأپرس، از بجنورد، قربانی در حاشیه برگزاری میز توسعه محصولات انگور و کشمش در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: با توجه به توانمندی‌های خراسان شمالی در زمینه محصولات کشاورزی و باغی به ویژه انگور مسئولیت برگزاری میز توسعه صادرات انگور و کشمش به خراسان شمالی واگذار شده است.

وی با اشاره به جایگاه صادرات در سیاست‌های اقتصاد کشور افزود: یکی از وظایف سازمان توسعه تجارت ایران در سطح ملی برگزاری میز‌های کالایی است که با توجه به ظرفیت‌های هر استان در زمینه محصولات تولیدی گروه بندی‌های مختلفی شکل گرفته و برگزاری میز در زمینه صادرات محصولات تولیدی به استان‌ها واگذار می‌شود.

سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت خراسان‌شمالی شناسایی موانع و محدودیت های تولیدی و صادراتی انگور و کشمش را از اهداف برگزاری میز توسعه صادرات عنوان کرد و بیان داشت: پیگیری امورات مربوط به بهبود زیرساخت در زمینه تولید و صادرات انگور و کشمش و ایجاد ارتباط قوی بین بخش دولتی و غیردولتی که دست اندرکاران تولید و صادرات این محصولات هستند از دیگر اهداف برگزاری میز توسعه است.

قربانی در پایان اضافه کرد: با توجه به مذاکرات انجام شده در این میز از سوی بخش دولتی و غیردولتی موارد جمع‌بندی شده و به سازمان توسعه تجارت جهت پیگیری در سطح ملی ارسال می‌شود.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top