معاون وزیر راه و شهرسازی: ۴۰۰ هزار مسکن ارزان قیمت در کشور ساخته می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی استان قزوین گفت: مراحل ساخت ۴۰۰ هزار واحد کسن ارزان قیمت در ۱۰ استان کشور به زودی آغاز می‌شود.

به گزارش نبأپرس، از قزوین، مهدی عبوری لحظاتی قبل در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین که با حضور جمعی از مسئولین استانی و کشوری برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اقدامات در حوزه ساماندهی به بخش مسکن در کشور ساخت مسکن در شهرهای با تجمع جمعیتی بالا و کمبود مسکن است که 10 استان کشور با این مسئله مواجه هستند.

وی گفت: ساخت 400 هزار واحد مسکونی در این 10 استان از اقدامات این حوزه است و به زودی عملیات ساخت و ثبت نام این مسکن‌ها درکشور آغاز می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: براساس پیش‌بینی‌ها مقرر شده از 18 آبان ماه امسال عملیات مطالعات، انتخاب زمین و مراحل اجرایی ساخت در استان‌های کشور آغاز شود.

عبوری خاطرنشان کرد:ساخت نزدیک به 10 هزار واحد مسکن در استان قزوین نیز در فاز بعدی این طرح در نظر گرفته شده است که امیدواریم به زودی اجرایی شود.

وی عنوان کرد: یکی از مشکلات اساسی در کشور در حوزه راه و شهرسازی حوزه ساماندهی راه‌های روستایی است و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بیش از 5 هزار کیلومتر راه روستایی در آینده نزدیک در کشور ساماندهی می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه، اصلاح، مرمت و ساماندهی راه‌های روستایی می‌تواند از اقدامات مناسب در این حوزه باشد که قطعا به افزایش رفاه در روستاها منجر شود.

عبوری با اشاره به اجرای راه‌آهن قزوین- رشت و قزوین، ساوه و بوئین زهرا خاطرنشان کرد: استان قزوین به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی درکریدور ارتباطی استان‌های کشور واقع شده است و همین موضوع می‌تواند به عنوان یک ویژگی منحصر به فرد برای استان مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: احداث این دو خط آهن در سال گذشته از اقدامات برجسته در این حوزه است که برقراری ارتباط آسان بین استان‌های کشور وایجاد شرایط نقل و انتقال محصول را فراهم کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دو خطه شدن مسیر ریلی قزوین به زنجان نیز از دیگر اقدامات برجسته در این حوزه است که می‌تواند استان قزوین را به استان‌های همجوار متصل و عبور و مرور راه تسهیل گرداند.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top