‌بزرگ‌ترین نماز جماعت شیعی در مسیر نجف به کربلا اقامه می‌شود

مدیر ستاد اقامه نماز قم با اشاره به برگزاری همایش آموزشی یاوران نماز در استان قم گفت: ‌بزرگ‌ترین نماز جماعت شیعی در مسیر نجف به کربلا برگزار می‌شود.

 به گزارش نبأپرس، از قم،محمد خامه یار صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات ستاد اقامه نماز استان برگزار شد،اظهار داشت: از مدیر حوزه های علمیه و رئیس دفتر تبلیغات بابت توجه به اقامه نماز در مدارس تشکر می کنم.

وی افزود:اگرنسبت به اقامه نماز در جامعه توجه شود بسیاری از مشکلات اجتماعی برطرف می شود،این موضوع پذیرفتی نیست که برخی نسبت به نماز بی توجهی می کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز قم بیان کرد:تقویت و توجه به نماز در جامعه یکی از موضوعات با اهمیت است و همه دستگاه های استان برای این امر مهم باید برنامه ریزی مناسب داشته باشند.

خامه یار تصریح کرد:اگر مدرسه ای با کمبود کلاس درس مواجه است نباید نمازخانه راتبدیل به کلاس درس کند و این موضوع پذیرفتنی نیست، نمازخانه ای که تبدیل به کلاس شده باید مثل سابق برگردد و نمازخانه فقط برای اقامه نماز است.

200 نشست دانش آموزی برای ترویج نماز در مدارس قم برگزار می شود

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ترویج فرهنگ نماز در مدارس استان عنوان کرد:سال گذشته 100 نشست دانش آموزی درباره نماز برگزار کردیم و امسال با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته 200 نشست برگزار می شود.

مدیر ستاد اقامه نماز قم ادامه داد:جلسات مشترکی با معاون و مدیران آموزش و پرورش استان درباره اقامه نماز در مدارس برگزار کردیم ونسبت به برگزاری نماز در همه مدارس استان تاکید شد.

خامه یار با اشاره به فعالیت های ستاد اقامه نماز برای مراسم اربعین حسینی تصریح کرد:با سلسه جلساتی که برگزار شد مدیران 9 استان برای برگزاری اقامه نماز در مسیرهای منتهی به کربلا وارد میدان شدند و قراراست به این ستاد برای اقامه نماز کمک کنند.

بزرگترین نماز جماعت شیعی در مسیر نجف به کربلا برگزار می شود

وی گفت:بزرگترین اقامه نماز شیعی در مسیر نجف به کربلا برگزار می شود و قرار است در 85 کیلومترازاین مسیر اقامه نماز جماعت در موکب ها برگزار شود.

مدیر ستاد اقامه نماز قم ادامه داد:یکی دیگر از برنامه های ستاد اقامه نماز برای مراسم اربعین حسینی اعزام مبلغ برای بیان مسائل و پاسخگویی به شبهات و برگزاری اقامه نماز جماعت درعراق ومسیرهای ورودی به شهرها است.

بیشتر بخوانید

پنجمین اجلاس استانی نماز آذرماه در بوشهر برگزار می‌شود

3 اجلاسیه بزرگ با عنوان نماز در استان گلستان برگزار می‌شود

چرا اجلاس سراسری نماز در استان گلستان برگزار می‌شود؟

خامه یارعنوان کرد:یکی از اقداماتی که مورد تاکید است و در این زمینه برنامه ریزی شده حمایت و نظارت بر نمازخانه های بین راهی از مسیر قم تامهران است که هدف تقویت اقامه نماز در این مسیر است.

اقدامات ستاد اقامه نماز در قم برای ساخت مساجد قانونی است

وی ابراز کرد:شهرداری باید در روند ساخت مساجد در قم کمک کند نه اینکه سنگ اندازی شود و پروسه را طولانی کند چون این نوع سنگ اندازی ها خسته کننده است،اقدامات ستاد اقامه نماز در قم برای ساخت مساجد قانونی است اما با این حال شهرداری برای ساخت مسجد مشکلاتی را ایجاد می کند.

مدیر ستاد اقامه نماز قم افزود:مسجد یک مرکز فرهنگی است و هرجایی که خانه ای احداث می شود باید مسجد هم ساخته شود چون سبب رشد فرهنگ دینی در جامعه می شود.

خامه یار با اشاره به برگزاری همایش آموزشی یاوران نماز در استان قم بیان کرد: این همایش روز 16 آبان ماه در مجتمع یاوران مهدی(عج) برگزار می شود که در این مراسم 850 یاورنماز شرکت می کنند.

وی عنوان کرد:اقامه نماز اول وقت در ادارات باید مورد تاکید باشد و این موضوع پذیرفتنی نیست که هنگام اقامه نماز جلسات در ادارات وهمایش ها با حضور مدیران ادامه داشته باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم با اشاره به اهمیت برگزاری اقامه نماز اول وقت خاطرنشان کرد:این موضوع باید ترویج شود که هنگام اقامه نماز برگزاری جلسات و مراسم ها تعطیل شود، البته استاندار و فرماندار قم نیز نسبت به اقامه نماز اول وقت در دستگاه های استان تاکید دارند.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top