لرستان

رئیس ستاد معین بنیاد مسکن استان اصفهان در شهر پلدختر با بیان اینکه کمک‌های بلاعوض و معیشتی به‌طور کامل به آسیب‌دیدگان سیلاب پرداخت‌شده، گفت: کار بازسازی دیوار ساحلی شهر پلدختر آغاز شده‌است.

تفاهم‌نامه‌ تکمیل و تعمیر واحدهای مسکونی آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده‌ کشور میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شد که ۵۵۰۰ میلیارد ریال برای اشتغال‌زایی در مناطق سیل‌زده خوزستان، لرستان و گلستان اختصاص یافت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با اشاره به پایداری کامل سدهای لرستان گفت: حجم ۶ سد استان که تاکنون آبگیری شده معادل ۲۰۶ میلیون مترمکعب بوده است.

نماینده رهبر معظم انقلاب گفت: مقام معظم رهبری در جلسه با مدیران عالی کشور مسئولان را موظف کرده‌اند تا وظایف‌شان را در ارائه خدمت‌رسانی به بهترین شکل انجام دهند تا مشکلات مردم به سرعت برطرف شود.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران ‌با اشاره به اینکه نیروهای انقلابی و جهادی موجی از امید را در بین مردم ‌سیل‌زده پلدختر ایجاد کردند، گفت: ر‌سانه‌های ‌انقلابی‌ پاسخ شبهه‌افکنی‌ معاندان نظام را بدهند.

معاون استاندار لرستان با بیان اینکه راه ارتباطی ۲۵۰ روستای لرستان قطع است گفت: بیشترین خسارت سیل به شهرستان پلدختر، معمولان و چگنی وارد شده است.

گروه استان‌ها - جلسه فرماندهی عملیات امدادرسانی نیروهای مسلح به سیل‌زدگان لرستان به ریاست رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در خرم‌آباد تشکیل شد.

گروه استان‌ها- فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: تا کنون سه هزار نیرو برای استان لرستان بکار گرفتیم و ۳۶۰۰ نفر دیگر فردا وارد منطقه لرستان می کنیم تا کار جهادی سرعت بیشتری به خود بگیرد و به صورت ضربتی کار را تمام کنیم و زندگی عادی مردم به جریان بیافتد.

فرمانده سپاه ناحیه پلدختر با اشاره به خسارت سیلاب به ۵۰۰۰ واحد مسکونی در پلدختر گفت: آب و گاز ۵۱ روستا و برق ۴۴ روستا قطع است.

وزیر کشور گفت: حجم خرابی‌های سیل در استان لرستان بالاتر از استان‌های دیگر است و باید با جدیت و فوریت به این مسائل رسیدگی شود.

گروه استان‌ها- استاندار لرستان خبر برکناری فرماندار شهرستان پلدختر را تکذیب کرد.

گروه‌استان‌ها- فرمانده کل ارتش گفت:از لحظه مساعد شدن شرایط جوی، هوانیروز ارتش با ایجاد پل هوایی بین پلدختر و معمولان و چم‌مهر و خرم‌آباد ضمن جابجایی مردم، نسبت به امدادرسانی و انتقال مواد غذایی، اقلام پشتیبانی و بهداشتی اقدامات شایان توجهی داشته است.

صفحه1 از3

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top