نوبخت در رامسر:دولت بخش عمده‌ای از خسارات سیل‌زدگان غرب مازندران را پرداخت می‌کند

معاون رئیس‌ جمهور با اشاره به خسارت بالای سیلاب دو روز اخیر در غرب مازندران گفت: دولت تلاش دارد از طریق تسهیلات و کمک بلاعوض بخشی از خسارات وارده به مردم غرب‌ مازندران را جبران کند.

به گزارش نبأپرس ، محمدباقر نوبخت صبح امروز در بدو ورود به مازندران در جمع خبرنگاران در فرودگاه رامسر با اشاره به اینکه در جلسه شب گذشته هیئت دولت موضوع خسارات بالای سیلاب در غرب مازندران مورد تأثر و تعلم اعضا قرار گرفته است اظهار داشت: هیئت دولت نیز مراتب تسلیت خود را به خانواده‌‌های جان‌باختگان سیل اخیر در استان‌های شمالی کشور اعلام کرده است.

وی افزود: سیلاب دو روز اخیر در مازندران و گیلان بیشتر به مردم و اموال شخصی آنان خسارت وارد کرده است و تیمی برای ارزیابی موضوع و دلایل تخریب پل‌ها، سردهنه‌ها و رودخانه‌های سیل‌خیز غرب مازندران در این سفر به منطقه اعزام شده‌اند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه دولت قصد دارد از طریق پرداخت تسهیلات و کمک بلاعوض بخشی از خسارات مردم منطقه را جبران کند تصریح کرد: امروز قصد داریم به همراه مسئولان استان مازندران تمامی مناطق سیل‌زده غرب استان را بازدید تا گزارش میزان خسارات به رئیس‌ جمهور اعلام شود.

نوبخت گفت: قرار است در جلسه این هفته هیئت دولت در روز چهارشنبه گزارش سفر بنده به مناطق سیل‌زده غرب مازندران و استان گیلان اعلام و تصمیمات لازم برای کمک‌های دولتی در آن جلسه اتخاذ شود.

وی بیان کرد: تیم ارزیاب وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جنگل‌ها نیز موظف شدند دلایل خسارات بالای سیلاب ناشی از طرح‌های آب‌خیزداری را در غرب مازندران اعلام تا در دفعات آینده طرح‌های آب‌خیزداری با اصول فنی اجرا تا شاهد خسارات جبران‌ناپذیر در حوزه طبیعی نباشیم.

به گزارش نبأ ،  وقوع سیلاب بی‌سابقه در غرب مازندران بالغ بر 700 میلیارد تومان به تأسیسات شهری و منازل مسکونی شهری و روستایی شهرستان‌های غرب مازندران خسارت وارد کرد.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top