بازارچه سنتی بانوان پرند راه اندازی می شود

«همدلی در مسیر توسعه پرند»  را می توان در هفته پایانی نماز جمعه باشکوه امسال پرند شاهد بود، سالی که تلاش و کوشش جهادی مدیران شهری و دولتی با همراهی مردم در این شهر فرهیخته رقم خورد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی نبأپرس ، مصلی پرند در سخنرانی پس از خطبه های خود میزبان رئیس پارلمان محلی شهر پرند بود، خانم دکتر«فریبا مرادپور» که همدلی، هم افزایی و همراهی مردم را رمز موفقیت و توسعه در پایتخت اداری و مسکن مهر ایران می داند، موضوعی که امام جمعه پرتلاش و فهیم پرند ، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله زاده پاشاکی بارها بر آن تاکید داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین « احمد عبدالله زاده پاشاکی: در آخرین خطبه های نماز جمعه امسال پرند که امروز 24 اسفندماه در مسجد امام علی(ع) برگزار شد، با اشاره به اینکه در ایام نوروز صله رحم را مد نظر قرار دهیم، عنوان کرد؛ صله رحم رزق را زیاد و عمر را طولانی می کند. سبک زندگی اسلامی همین توصیه ها است زمینه دریافت رحمت را در صله رحم مهیا سازیم تا دیگر اعمال هم رعایت شود.

امام جمعه پرند ضمن تبریک ولادت امام علی (ع)افزود: با مشکلات اقتصادی که این روزها با آن مواجه هستیم، بهتر است رعایت حال یکدیگر را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه  ثبت نام اعتکاف سه روزه در مساجد پرند صورت می گیرد، یادآور شد: اعتکاف یک نه گفتن به شیطان است و فرصت خوبی است برای خلوت کردن با خدا.

بازارچه سنتی بانوان پرند راه اندازی می شود

فریبا مرادپور رئیس شورای اسلامی شهر پرند در نماز جمعه پرند عنوان کرد؛ پرند ، شهری است که با نام شهدای مدافع حرمش همچون (عیسی رضایی، احمد جلالی نسب، صادق شیبک، حجت الله نوچمنی) و دیگر شهدای عزیز ایران اسلامی در سال های اخیر پیوند خورده است و این جزو افتخارات این شهر فرهنگی و انقلابی و شهید پرور می باشد.


افزون بر این؛ خانم دکتر«فریبا مرادپور» رئیس پارلمان محلی پرند، با ارایه گزارش کاری شورای اسلامی شهر در چند ماه اخیر، اظهار داشت: اقدامات و ارتباطات خوبی در حوزه انتظامی، عمرانی و خدماتی در ماههای اخیر صورت گرفته است که می توان به احیای پارک جعفریه و پارک فدک اشاره کرد. هر چند ساخت و توسعه دیگر پارک هایی همچون سبلان، پرسپولیس و هسته ای روند تکمیل نهایی هستند.
رئیس پارلمان محلی پرند، افزود: خدمات شهری نسبت به فعال کردن فضای سبز و بلوارهای اصلی شهر اقدامات چشمگیری انجام داده است و علاوه بر این با همکاری شرکت عمران پرند شاهد راه اندازی ایستگاه دوم آتش نشانی و تجهیز آن هستیم تا خدمات ارزنده ای به فارهای مهرنشین ارایه دهیم.

فریبا مرادپور که به عنوان نخستین بانو در نماز جمعه پرند سخنرانی می کرد، با اشاره به توسعه فضای سبز در پرند، یادآور شد: کاشت درخت در ورودی شهر و در جوار دانشگاه آزاد و همچنین تپه های پارک شهدای گمنام موفق شدیم 500 درخت را با همراهی مردم عزیز پرند کشت کنیم، همچنین در حوزه حمل و نقل توانستیم مسیر پرند به دیگر مناطق تهران و شهرهای اطراف را مهیا سازیم.

رئیس شورای اسلامی شهر پرند با اشاره به اینکه پرند را برند می کنیم، تصریح کرد: با تصویب دفتر چه عوارض که با همکاری شهردار محترم صورت گرفته است شاهد توسعه روز افزون شهر پرند خواهیم بود.

وی توسعه شهر را رابطه دو سویه دانست و افزود: در شهر پرند، برخی بانوان بی سرپرست هستند که در بودجه 98 یک مجتمع فرهنگی برای آنها دیدیم که علاوه بر داشتن فرهنگسرا و سرای محله یک طبقه از آن به بازارچه سنتی برای بانوان پرند اختصاص دارد که لایق برترین ها هستند.

این برای نخستین بار است که در پرند، یک خانم به عنوان رئیس شورای اسلامی، سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه‌ می شود و به ارایه گزارش و عملکرد پارلمان محلی شهرپرند می پردازد.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top