برگزاری جلسه شورای اسلامی شهر پرند جهت انتخاب شهردار جدید/ علیرضا عرب شهردار پرند شد

در جلسه ای که دقایقی پیش در شورای اسلامی شهر پرند با موضوع انتخاب شهردار از بین گزینه های مطرح تشکیل شد، علیرضا عرب با ۷ رأی موافق به عنوان شهردار پیشنهادی شورای اسلامی شهر صورتجلسه شد.

 به گزارش نبأپرس ، علیرضا عرب که پیش از این شهردار شهر گلستان بود، پس از کسب ۷ رأی موافق از شورای اسلامی شهر پرند به عنوان هفتمین شهردار پرند صورتجلسه شد تا پس از سیر مراحل اداری و قانونی از مراجع ذیصلاح و صدور حکم از سوی استانداری تهران فعالیت خود را آغاز کند.

photo 2019 10 07 11 12 00

در جلسه علنی شورای شهر فریبا مراد پور رئیس شورا با اشاره به اینکه تمامی اعضاء شورا با اتحاد و همگرایی دست به انتخاب شهردار زده اند، گفت: شهردار منتخب مورد حمایت همه اعضای شورای شهر پرند است.

رئیس شورای شهر پرند از تهیه منشوری برای شهردار منتخب خبر داد و گفت: ما به عنوان نمایندگان مردم در شورای شهر از شهردار جدید انتظاراتی داریم که این انتظارات در قالب یک منشور به امضاء ایشان خواهد رسید.

 مراد پور اضافه کرد: سکونت در شهر پرند، استفاده از نیروهای شهرداری در مدیریت شهری، بهره مندی از نظرات متخصصان و صاحبنظران شهر پرند، شفافیت تمامی مناقصات و مزایده های شهرداری، اجرایی نمودن تفاهم نامه بین شهرداری و شرکت عمران و پیگیری طرح تفضیلی، ایجاد وحدت و همدلی در بین اعضای شورا و عدم تفرقه افکنی در بین اعضاء، احترام و اکرام مردم به عنوان ولی نعمتان مسئولان، اجرای جدی آسفالت و فضای سبز به طوری که یرای شهروندان گرامی ملموس باشد، مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز، اهتمام به امنیت شغلی پرسنل آتش نشانی و سازمان شدن آن، بخشی از این منشور است.

سعید میرزایی میرزایی عضو شورای شهر پرند نیز در ابن جلسه، اظهار داشت: آنچه که مسلم است شهر پرند دچار یک رکود ناخواسته شد و علی رغم میل باطنی ما شهردار پیشین پرند استفاء کرد.

میرزایی افزود: موضوع تحویل شهر به سرانجام رسید و ما امروز سرعت عمل پروژه های عمرانی در فاز های ۴ و ۵ و۶ را به خوبی شاهد هستیم.

وی با بیان شایستگی های مهندس خانی دیگر عضو شورای شهر پرند، تصریح کرد: همکاران عزیزم در انتخاب شهردار در بین خیر الموجودین توانستند یک گزینه را انتخاب نمایند و ما هیچ گزینه مشخص و از پیش تعیین شده ای نداشتیم و صرفا به برنامه ها و کارنامه شهردار منتخب رای دادیم و از ایشان حمایت میکنیم.

حسین کسمرادی سخنگوی شورای اسلامی شهر پرند نیز در سخنانی با تاکید بر برگزاری علنی جلسات شورا، گفت: از همه مردم، اعضای شورای شهر، اصحاب رسانه که دل در گروی توسعه و آبادانی شهر دارند و همچنین از مدیران سابق پرند، قدردانی می کنم.

سخنگوی شورای شهر، تصریح کرد: ان شاالله انتخاب شهردار به خیر و مصلحت شهر باشد و شهردار جدید با حمایت های شهروندان و شورای شهر بتواند در مسیر آبادانی شهر گام بردارد.

حمید گراوند دیگر عضو شورای اسلامی شهر پرند نیز با اشاره به روند انتخاب شهردار، اظهار داشت: ۲۸ نفر متقاضی تصدی کرسی شهرداری پرند بودند و در بررسی های متعدد شهردار پرند انتخاب شد.

گراوند افزود: ما با انتخاب شهردار آبروی خود را در معرض افکار عمومی قرار دادیم و از خدا می خواهم که شرمنده مردم نشویم.

این عضو شورای اسلامی شهر پرند اضافه کرد: شهردار پرند باید این ضمانت و تعهد را بدهد که در میانه راه استعفا ندهد.

گراوند با برشمردن شایستگی های مهندس خانی برای تصدی شهرداری پرند، تصریح کرد: علی رغم شایستگی های بی شمار مهندس خانی، متاسفانه به دلیل نداشتن علی البدل در شورا امکان انتخاب ایشان وجود نداشت.

وی در پایان افزود: هر کسی شهردار شود ما از او کار می خواهیم و مورد حمایت قاطع تمامی اعضای شورا خواهد بود.

محمد فولادی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در این جلسه اظهار داشت: در بحث انتخاب شهردار یک پروسه ۲۰ روزه را طی کردیم و در این مدت متاسفانه برخی افراد با بد اخلاقی شورا را نشانه رفته و به دنبال تفرقه در مدیریت شهری بودند.

فولادی اضافه کرد: بنده نخستین فردی بودم که از شهردار پیشین طرح سوال نموده و انتقاداتی به عملکرد ایشان داشتم.

وی با بیان اینکه شهرداری پرند باید از ناکارآمدی، عدم شفافیت، عدم تمرکز و شلختگی افسارگسیخته دوری نماید، تصریح کرد: ما انتخاب اولمان اشتباه نبود و یک مدیر با شخصیت و دانش محور که ۱۳ سال در شهرهای بزرگی مثل لاهیجان شهردار بود را برگزیدیم. آقای آگشته در ابتدا خوب کار کرد اما در ادامه راه، کار های عمرانی را ضعیف دنبال کرد.

فولادی با بیان اینکه در حال حاضر شهرداری پرند یک گزینه عملیاتی و کارآمد می خواهد اظهار داشت: شهردار پرند باید شب و روز در این شهر باشد و ما را سربلند کند و ما نیز از وی حمایت لازم را خواهیم نمود.

محمد کریمی نایب رئیس شورای شهر نیز در این جلسه تصریح کرد: شهردار جدید باید ملزم به استفاده از ظرفیت های شهر پرند باشد و کسانی که برنامه و ایده دارند را مورد توجه قرار دهد.

کریمی اظهار داشت: انتخابی که ما در زمان شهردار سابق کردیم بهترین انتخاب در آن زمان بود. ما سعی می کنیم که نگاهمان دقیق تر و عمیق تر باشد.

وی افزود: ما ضمن حمایت از شهردار جدید به دنبال عملیاتی شدن برنامه های وی هستیم.

آریا خانی رئیس کمیسیون عمران و برنامه و بودجه که خود یکی از گزینه های شهرداری پرند بود در این جلسه، گفت: از همه همکاران که به بنده محبت داشتند کمال تشکر را دارم.

خانی افزود: طرح جامع جمعیتی پرند با افق ۵۰۰ هزار نفری سال آینده تهیه می شود و این شهر با وجود فاصله اندک با پایتخت، نیازمند توجه جدی و تامین سرانه ها است.

این عضو شورای شهر پرند، اظهار داشت: هیچ فرد یا گروهی در تصمیم شورای شهر برای انتخاب شهردار نقش نداشته و شورا به طور کاملا مستقل این انتخاب را داشته است.

خانی تاکید کرد: توسعه و پیشرفت باید دو رویکرد محوری شهردار باشد و ان اشالله این انتخاب منشا خیر و برکت برای شهر پرند باشد.

در پایان این جلسه مهندس علیرضا عرب با ۷ رأی موافق به عنوان شهردار پیشنهادی شورای اسلامی شهر انتخاب شد.

عرب که پیش از این شهردار شهر گلستان بود که پس از کسب رأی موافق از شورای اسلامی شهر پرند به عنوان هفتمین شهردار پرند صورتجلسه شد تا پس از سیر مراحل اداری و قانونی از مراجع ذیصلاح و صدور حکم از سوی استانداری تهران فعالیت خود را آغاز کند.

گفتنی است علیرضا عرب ارائه بهترین خدمات رفاهی و سرانه ها به مردم، تلاش در جهت بهبود وضعیت رفاه شهروندان، اجرای پروژه هایی چون پارک بانوان، بهبود آسفالت، دریاچه مصنوعی، سینما، مشارکت با بخش خصوصی و همچنین تحقق مدیریت پایدار شهری را از اولویت های کاری خود در شهرداری پرند عنوان کرده است.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top