حلقه ارتباطی حاکمیت و مردم در نهاد شوراها محقق شد

فرماندار رباط کریم در آیین تکریم از شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان گفت: حلقه ارتباطی حاکمیت و مردم در نهاد شوراها محقق شد و شوراها نماد مردمسالاری دینی هستند.

به گزارش نبأپرس ، سید مهدی ساداتی در  آیین تکریم از شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان که با حضور پرندوار مدیر کل روستایی استانداری تهران ، حجت الاسلام والمسلمین ترابی امام جمعه ، شهرداران و جمعی از اعضای شرای شهر و روستایی برگزار شد افزود: اصلاح قانون شوراها باید در اولویت قرار گیرد.
فرماندار شهرستان رباط کریم رونق تولید را نیز مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: با توجه به شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید نامگذاری شده است باید بستر های لازم برای بازگشت مردم به روستاها فراهم شود و در تولید محصولات زراعی و باغی رونق چشمگیری را شاهد باشیم.
وی شهرداران و دهیاران را مدیر اجرایی در شهر ها و روستا ها برشمرد و ابراز داشت: اعضای شورا باید اجرای قانون را سربوحه خود در مصوبات و خدمت به مردم قرار دهند زیرا که حلقه ارتباطی حاکمیت و مردم در نهاد شوراها محقق شده است.
ساداتی در ادامه ضمن اشاره  به انتخابات در پایان سالجاری ، تاکید کرد: صلابت برگزاری انتخابات شرف نظام مقدس جمهوری اسلامی است و اعضای شورا نردبان ترقی هیچ فردی قرار نگیرند و خدمتگزاری مردم را افتخار خود بدانند.
نماینده عالی دولت در شهرستان رباط کریم همچنین یادآور شد: شوراها بر تمامی فعالیت های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی باید نظارت داشته باشند و با خرد جمعی موجب توسعه و آبادانی شهر و روستا گردند.
در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین ترابی امام جمعه رباط کریم به ویژگی مومنین اشاره و اذعان کرد: مشورت و خرد جمعی که منجر به استفاده از تجارب دیگران می شود و خطا را در انجام کارها به کمترین میزان میرساند از ویژگی های مومن است که قرآن در سوره شورا به آن تاکید دارد.
ایشان نظام جمهوری اسلامی را نظامی مردمی دانست و بیان داشت: نظام جمهوری اسلامی با حضور و مشارکت همیشه مردم پا برجاست و مردم در تعیین سرنوشت خود نقش مهمی دارند.
پرندوار مدیر کل امور روستایی استانداری تهران نیز در ادامه این مراسم تصریح کرد: مشارکت مردم، الزام رعایت مر قانون، نقد پذیری و عدالت اجتماعی باید بعنوان مشخصه خدمتگزاران مردم در شوراهای اسلامی مورد توجه باشد.
 انتهای پیام/
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top