ممنوعیت های کرونایی در شهرستان رباط کریم به جایگاه نخست خود بازگشت

فرماندار رباط کریم گفت: از حیث بیمار یابی، شناسایی، درمان، حمایت، پشتیبانی و مشارکت مردم و دستگاه اجرایی و خدمات رسان در کشور موفق عمل نموده ایم.

 به گزارش نبأپرس از رباط کریم، نظام ملکشاهی در نخستین جلسه ستاد مدیریت مقابله با کرونا ویروس شهرستان رباط کریم در سال ۱۴۰۰ که با مسئولان دستگاه های مسئول شهرستان با حفظ پروتکل های بهداشتی برگزار شد، ضمن تبریک روز جهانی بهداشت و هفته سلامت، و نامگذاری سال جاری توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) به نام مدافعین سلامت، در خصوص پیشگیری از شیوه پیک چهارم کرونا ویروس در شهرستان بیان کرد: در سال گذشته جزو شهرستان های خوب در کشور بودیم که توانستیم در بازه ای کوتاه از رنگ قرمز کرونا به آبی تبدیل وضعیت دهیم اما از ۱۵ اسفند ماه که مسافرت ها، خریدهای نوروزی و پیوست آن دیدارهای عیدانه آغاز شد، دوباره به جایگاه ابتدایی باز گشتیم و الان نقطه سر خط هستیم و باید با تلاش شبانه روزی مضاعف دوباره وضعیت شهرستان را به جایگاه پیشین باز گردانیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در شهرستان با تاکید بر وحدت و همدلی دوباره خواهان آموزش های همگانی اجتماعی و فرهنگی شد و عنوان کرد: فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، شهرداری ها، دهیاران، اهالی رسانه و تمامی دستگاه های شهرستان در بحث آموزش مجازی، نصب بنر در فضای شهری، توجیه مردم، تشویق به در خانه ماندن، رعایت پروتکل های بهداشتی و دیگر موارد بیش از پیش فعال شوند.

وی در خصوص بازگشت ممنوعیت ها عنوان کرد: مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ طبق اعلام ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا به مدت دو هفته تعطیل خواهند بود. منع رفت و آمد و تردد شبانه، جمع آوری بازارهای روز، تجمع دستفروشان، ضد عفونی معابر، اکیپ های گشت بر اصناف و اماکن، تعطیلی رستوران ها حتی به صورت بیرون بر و دیگر موارد  به جد و سختگیرانه دنبال خواهد شد. از این روی هیچ گونه کم کاری از مسئولی پذیرفته نخواهد بود.

گفتنی است، جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا هر یک روز در میان، در محل شبکه بهداشت و درمان با رعایت پروتکل های بهداشتی تا اطلاع ثانوی به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top