وزیر راه: شهرهای جدید باید محیط با کیفیتی همراه با آسایش برای شهروندان ساکن باشد

وزیر راه و شهرسازی بر اهتمام ویژه برای تامین خدمات زیربنایی و روبنایی شهرهای جدید در دوره جدید مدیریت در وزارت راه تاکید کرد.

 به گزارش نبأپرس، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از روند اجرای پروژه‌های مسکن مهر و طرح ملی مسکن پرند، اظهار کرد: شهرهای جدید باید محیط با کیفیتی همراه با آسایش برای شهروندان ساکن باشد؛ این شهرها 2 نیاز مبرم دارند که شامل دسترسی به کلانشهرها و تامین سرانه‌های موردنیاز اعم از زیربنایی و روبنایی است که خوشبختانه هر دو نیاز در شهر جدید پرند برای مردم ایجاد و تامین شده است.

وی یادآور شد: در دوره جدید مدیریت وزارت راه و شهرسازی در خصوص دسترسی‌ها و تامین خدمات روبنایی و زیربنایی اهتمام ویژه‌ای شده است. 

وی با تاکید بر اتمام و تکمیل توسعه‌ها در حوزه بهداشت و درمان، ورزش، خدمات و آموزش، اعلام کرد: موضوع حائز اهمیت این است که برای جامعه هدف حتما پروژه‌های مسکن در قالب طرح جامع مسکن برنامه‌ریزی شود که تحقق آن نیازمند تدوین برنامه منسجم، اصلاح آیین نامه‌ها و قوانین، تامین منابع و اصلاح قوانین به منظور عرضه زمین برای جریان پایدار تولید مسکن است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که تمامی موارد در این دوره برنامه‌ریزی و محقق شده است، ادامه داد: اکنون تولید مسکن بر اساس طرح  ملی مسکن از 530 هزار واحد فراتر رفته است.

اسلامی بیان کرد: متقاضیانی که شرایط آنها برای طرح ملی مسکن احراز شده حتما آورده خود را طبق زمان‌بندی اعلامی تکمیل کنند تا کار ساخت و ساز بر اساس برنامه زمانبندی و با کیفیت لازم تحویل متقاضیان شود.

گفتنی است در مراسم آیین افتتاح پروژه های شهر جدید پرند مسئولان شهرستان رباط کریم و پرند وزیر راه و شهرسازی را همراهی کردند و  پروژه های شهر جدید پرند به ارزش ۱۴۱۲ میلیارد ریال اعم از؛ آرامستان شهر پرند با مساحت تقریبی ۴۰ هکتار به ارزش ۵۰ میلیارد ریال ، پُل روگذر شهرک صنعتی پرند که هدف از ساخت این پل ایجاد دسترسی شهرک صنعتی به جاده قدیم تهران-ساوه و شهر پرند می باشد، به ارزش ۱۸۰ میلیارد ریال، فاز دوم پروژه بوستان مشاهیر که بزرگترین بوستان در دست احداث شهر جدید پرند می باشد، واقع در جنوب فاز ۴ به ارزش ۴۱۰ میلیارد ریال،ساختمان کلانتری واقع در شمال فاز ۵ (مپسا) به ارزش ۳۲ میلیارد ریال،ساختمان آتش نشانی دو آشیانه واقع در جنوب فاز ۶ به ارزش ۲۰ میلیارد ریال،پروژه های زیربنایی به ارزش ۷۲۰ میلیارد ریال شامل بهسازی و آماده سازی آسفالت معابر شمال فاز ،  ترمیم و اصلاح نواقص محوطه سازی شهرک آسمان و آفتاب ، بهسازی معابر شهرک کارگاهی جنوب فاز ۳ ،  عملیات آماده سازی اراضی موسوم به ۸۸ هکتاری  بهره برداری  و برخی بازدید شد و  به علت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی بدون اطلاع رسانی و حضور خبرنگاران انجام شد.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top