کمک های اصناف و مردم شهر جدید پرند به زلزله زدگان استان کرمانشاه ارسال شد

برگ زرینی دیگر در کتیبه همدلی ملت ایران در شهر جدید پرند رقم خورد ، تلاش اصناف ، کسبه و مردم شهیدپرور ، فهیم و نوع دوست پرند برای کمک به زلزله‌زدگان غرب ایران تنها یک نمونه از این حکایت‌هاست...

به گزارش نبأپرس ، حکایت همدلی ملت ایران و پویش انسانیت مردم شهرجدید پرند در یک حرکت کاملاً خودجوش مردمی با انگیزه انسان دوستانه و باهدف جلب کمک‌های اصناف و کسبه و مردم و نهادها برای ارسال به مناطق زلزله زده کشورمان تشکیل شد و افراد و گروه‌های مختلفی اعم ازصنوف مختلف ، کسبه ها و مردم نوع دوست ، خبرنگاران، فعالین فرهنگی و اجتماعی، فعالین اقتصادی با حرکت خودجوش بشردوستانه، در آن مشارکت کردند.

 

خبر تلخ وقوع زلزله شدید در کرمانشاه و آشفتگی مردم شهر جدید پرند و به سوگ نشستن آنها در غم شریکی با مردم غیور کُرد یکی از آنها قاب‌های ماندگار این همدلی بود، از موج پیام‌های تسلیت و همدردی تا تلاش برای راه اندازی و استقرار پایگاه های کمک های مردمی در  تمامی نقاط شهر پرند برای تهیه اقلام اساسی و ارسال محموله‌های کمک به مردم کرمانشاه...

 

نخستین محموله کمک‌های مالی و اقلام اساسی و مورد نیاز به مردم زلزله زده غرب ایران با برآورد هزینه بالغ بر 300 میلیون تومانی شامل 37 میلیون تومان وجه نقدی و240  میلیون تومان غیر نقدی بهمراه اکیپ خیرین توسط یک دستگاه تریلی 18 چرخ و یک دستگاه کامیون روز یکشنبه صبح مصادف با سالروز شهادت امام رضا علیه السلام با هماهنگی‌های صورت گرفته با مسئولان استانی در کرمانشاه ارسال شد.

این محموله‌ها حاوی اقلام غذایی، پتو، لوازم بهداشتی و موارد مورد نیاز و ضروری برای زلزله زدگان است که به همت اصناف و کسبه و مردم نوع دوست شهر جدید پرند تهیه و ارسال شده است.

«طوفان آب پیکر» کسبه و یکی از خیران شهر پرند که مسئولیت این حرکت مردمی را بعهده داشت در این باره به نبأ گفت: نخستین محموله کمک‌های مالی و اقلام اساسی و مورد نیاز به مردم زلزله زده غرب ایران با برآورد هزینه بالغ بر 300 میلیون تومانی شامل 37 میلیون تومان وجه نقدی و240  میلیون تومان غیر نقدی بهمراه اکیپ خیرین توسط یک دستگاه تریلی 18 چرخ و یک دستگاه کامیون روز یکشنبه صبح مصادف با سالروز شهادت امام رضا علیه السلام با هماهنگی‌های صورت گرفته با مسئولان استانی در کرمانشاه ارسال شد و در حال تهیه اقلام سومین محموله هستیم که ان شاءلله با هماهنگی‌های انجام شده در روز های آتی بارگیری و ارسال خواهد شد.

وی ادامه داد: تعداد زیادی از مردم پرند برای کمک به زلزله زدگان و ارسال کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود مراجعه کرده و حتی آمادگی خود را برای اعزام به کرمانشاه اعلام کرده‌اند.

 

 

اعزام تریلی و کامیون‌های حاوی کمک‌های مردمی به مناطق زلزله زده

محموله اول و دوم این حرکت مردمی شامل پتو، البسه،نایلون، مواد خوراکی فاسدنشدنی، آب آشامیدنی، لوازم گرمایشی، بهداشتی و نان بود.

قرار است طی روز های دیگر داوطلبین این حرکت خودجوش و مردمی، محموله سوم خود به حجم دو دستگاه کامیون را بارگیری و به سمت مناطق زلزله زده گسیل دارند.

با پایان فاز نخست مأموریت مردمی و نوع دوستی مردم شهر جدید پرند پایگاه های جمع آوری کمک‌های مردمی در صورت لزوم مجدداً مأموریت کمک رسانی خود را ادامه خواهند داد.

 

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top