برنامه جامع توسعه ورزش های همگانی در کشور تدوین می شود

شهرکرد- مدیر کل توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: برنامه جامع توسعه ورزش های همگانی در کشور تدوین می شود.

به گزارش نبأپرس، عباسعلی اکبری ظهر دوشنبه در نشست با مدیران ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: ورزش باید به تفکر غالب مسئولان و مردم تبدیل شود و مدیران فدراسیون ها و مدیران استانی علاوه بر حوزه قهرمانی، در تقویت ورزش همگانی راهبرد خویش را تبین، طراحی و تدوین کنند تا ورزش ارزان و در دسترس برای عموم مردم باشد.

وی بیان کرد: در ورزش همگانی به دنبال تهیه برنامه جامع برای کلیه اقشار در رده های سنی مختلف هستیم.

مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: فدراسیون های ورزشی باید در توسعه همگانی رشته های زیر مجموعه خود تلاش کنند و نباید صرفا به دنبال ورزش قهرمانی باشند.

فدراسیون های ورزشی باید در توسعه همگانی رشته های زیر مجموعه خود تلاش کنند

وی ورزش همگانی را موضوعی فراملی دانست که ارتباط مستقیمی با توسعه و صنعت دارد بطوریکه آمار ورزش همگانی در تمامی کشورهای پیشرفته تقریبا بالای ۵۰ درصد است.

مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان نقش رسانه ها را در این زمینه بسیار موثر و موجب تغییر نگرش، آگاه سازی و تشویق عمومی به ورزش دانست که موجب نهادینه شدن ورزش در ذهن مردم و مسئولان خواهد شد زیرا بر این باور هستیم که ورزش موجب ایجاد تفکر سالم خواهد شد.

اکبری گفت: هنوز به صنعت ورزش در کشور نرسیده ایم و این درحالی است که چنانچه ورزش همگانی با همت مسئولان و همراهی آحاد جامعه تقویت و پایه های ورزش قهرمانی محکم شود، به کسب درآمد بالا از ورزش در سطح جهان خواهیم رسید.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top