گلستان

روحانیون و مدیران حوزه‌های علمیه اهل سنت استان گلستان با ارسال لوح سپاس از رهبر معظم انقلاب اسلامی به خاطر دستور بسیج کلیه امکانات نیروهای مسلح برای کمک به سیل‌زدگان قدردانی کردند.

گروه استان‌ها ـ شهردار گرگان با اشاره به صدور هشدارهای لازم برای تخلیه منازل مسکونی در مناطق رانشی گفت: برای جلوگیری از خطرات احتمالی رانش در شهر گرگان در آینده باید ترانشه‌های این مناطق پایدارسازی شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در سیل اخیر حدود یکهزار و ۵۰۰ مدرسه در کشور آسیب دید که از این تعداد بیش از ۲۰۰ مدرسه خسارت جدی دیده ‌که باید دوباره احداث شود.

گروه استان‌ها ـ وزیر کشور با بیان اینکه مرحله مقابله با بحران به اتمام رسیده است، گفت: الان زمان بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده است. شناسایی خسارت‌ها و آسیب‌دیدگان شروع شده و بخشی از خسارت‌ها نیز پرداخت شده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به عزم دولت برای جبران خسارت‌های سیل و لزوم همراهی مردم برای حل سریع‌تر مشکلات گفت: بارش باران به گونه‌ای بود که به رغم خسارات وارده می‌تواند سبب رونق کشاورزی در کشور شود.

گروه استان‌ها ـ ورود سیلاب به بخش‌هایی از شهر آق‌قلا سبب شده است تا برخی مدارس این شهرستان تعطیل شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با ورود سامانه بارشی از امشب احتمال وقوع سیلاب در استان گلستان وجود دارد.

گروه استان‌ها ــ معاون پیش‌بینی هواشناسی گلستان گفت: سامانه‌ بارشی از روزهای آینده وارد استان می‌شود که در پی آن احتمال وقوع سیلاب در برخی مناطق استان وجود دارد.

گروه استان‌ها ـ معاون بازسازی بنیادمسکن کشور با بیان اینکه مشکلی در تأمین و پرداخت کمک‌های بلاعوض و تسهیلات ساخت و تعمیر واحدهای مسکونی خسارت دیده وجود ندارد، گفت: تلاش ما این است تا پایان نیمه نخست امسال این واحدها ساخته و تحویل مردم شود.

گروه استان‌ها ـ رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه از همان ابتدای سیل سازمان بازرسی ‌برای آسیب‌شناسی علل وقوع سیل بسیج شد، ‌گفت: از دولتی‌ها، مردم و فعالان حوزه محیط زیست می‌خواهیم در این موضوع به ما کمک کنند تا بار دیگر شاهد این مشکلات نباشیم.

گروه استان‌ها ـ رئیس قوه قضائیه گفت: با توجه به گستردگی سیل اخیر، همه نیروهای مسلح، نیروهای دولتی و نهادهای مردمی باید اولویت نخست خود را خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان قرار دهند.

گروه استان‌ها ـ رئیس قوه قضائیه برای بازدید از مناطق سیل‌زده و شرکت در جلسه‌های شورای قضایی و شورای اداری گلستان وارد این استان شد.

صفحه1 از4

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top