افتتاح بیمارستان ۲۸۰تختخوابی فردیس در دولت سیزدهم

بیمارستان ۲۸۰تختخوابی شهرستان فردیس استان البرز با حضور آیت‌الله رئیسی مورد بهره‌برداری قرار گرفت و به سال‌ها انتظار مردم این خطه پایان داد.

 

به گزارش نبأپرس، آیت‌الله رئیسی صبح امروز جمعه در ادامه برنامه‌های دومین سفر استانی دولت مردمی به استان البرز با حضور در شهر فردیس بیمارستان شهید سلیمانی این شهر را پس از 12 سال انتظار مردم به طور رسمی افتتاح کرد.

رئیس جمهور پس از افتتاح رسمی بیمارستان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در بازدید از بخش های مختلف این بیمارستان ضمن عیادت از بیماران به ویژه کودکان بیمار در گوش نوزاد تازه متولد شده در این بیمارستان اذان گفت.

بیمارستان شهید سلیمانی فردیس به عنوان نخستین بیمارستان در این منطقه، تا سال گذشته 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشت، اما سفر فروردین ماه سال گذشته رئیس جمهور به استان البرز نقطه عطفی برای جهش در تکمیل این بیمارستان و ده‌ها پروژه نیمه کاره و خاک خورده دیگر استان بود.

مساحت بیمارستان فردیس که در ابتدای کار ساخت آن در زمینی به مساحت 17 هزار مترمربع آغاز شده بود، با همکاری مدیریت شهری فردیس و دولت به 29 هزار مترمربع افزایش یافت.

این بیمارستان با زیربنای 24 هزار مترمربع در 6 طبقه و هزینه 7 هزار میلیارد ریال ساخته شده و دارای بخش‌های مختلف تخصصی و فوق تخصصی پزشکی است.

بیمارستان فردیس در قالب سه بلوک و به صورت عمومی (جنرال) ساخته شده و ظرفیت تعداد تخت‌های آی‌سی‌یو بیمارستان فردیس از هفت تخت به 37 تخت افزایش یافته است.

67 درصد اعتبارات ساخت این بیمارستان در طول 20 ماه گذشته توسط دولت سیزدهم تامین شده و 50 درصد عملیات ساخت تنها بیمارستان دولتی فردیس در یک سال اخیر محقق شده است.

رییس جمهور پس از افتتاح بیمارستان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور در بخش نوزادان این بیمارستان در شهرستان فردیس اذان قرائت کرد.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا