افشاگری درباره تلاش ناتو برای تجاوز پهپادی به حریم هوایی روسیه

فرماندار استان پسکوف در روسیه در یک افشاگری، گفت که پهپادهای ناتو پیش از آغاز عملیات نظامی مسکو در اوکراین، قصد عبور از این منطقه را داشته‌اند.

به گزارش نبأپرس به نقل از تاس، میخائیل وِدرنیکوف، فرماندار استان پسکوف در شمال‌غربی روسیه گفت که پهپادهای ناتو حتی پیش از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) قصد عبور از مرز پسکوف را داشتند.

وی دراین‌باره گفته است: ما هرگز این موضوع را به طور گسترده رسانه‌ای نکردیم اما با هواپیمای بدون سرنشین و سایر هواگردها، تلاش‌هایی برای عبور غیرقانونی از مرز انجام شده بود.

وِدرنیکوف با اشاره به اینکه برخی محافل خاص تلاش دارند تا درباره «عادت دیرینه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) برای همزیستی مسالمت‌آمیز با روسیه حرف بزنند»، به طعنه گفت: منطقه پسکوف هم به دفعات این سیاست «حسن همجواری» ناتو را تجربه و پهپادهای نظامی و سایر هواگردهایش بارها تلاش کردند تا به طور غیرقانونی از مرز ما عبور کنند.

وی در ادامه نیز با طعنه، عبور غیرقانونی ناتو را «تعاملات صلح‌آمیز» خواند که حتی پیش از آغاز عملیات نظامی آغاز شده بود و مشخصاً حالا شدت گرفته است.

منطقه پسکوف با دو کشور عضو ناتو یعنی لاتیوا و استونی هم‌مرز است.


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − دو =

دکمه بازگشت به بالا