اخبار اقتصادی | آخرین و مهمترین اخبار اقتصادی

بعد از دعوای ۲ وزارتخانه بر سر واردات برنج در فصل برداشت، این بار وزارت صنعت، وزارت جهاد کشاورزی را متهم کرده که به دلایل نامعلوم حجم زیادی از برنج وارداتی را در گمرک دپو کرده است و ارز  مورد نیاز برای واردات را اختصاص نمی‌دهند. به گزارش ...
توتال: اگر کنگره آمریکا برجام را تایید نکند از ایران می‌رویم

مدیرعامل شرکت توتال گفت، تصمیم کنگره آمریکا در مورد توافق هسته ای ایران می تواند موضع واشنگتن در قبال این توافق بین المللی را روشن کند.

به گزارش نبأ پرس، به نقل از رویترز، مدیرعامل شرکت توتال گفت، تصمیم کنگره آمریکا در مورد توافق هسته ای ایران می تواند موضع واشنگتن در قبال این توافق بین المللی را روشن کند و منجر به یک نتیجه مثبت برای توتال و پروژه گازی ۵ میلیارد دلاری این شرکت در ایران شود.

پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته از تایید پایبندی ایران به برجام خودداری کرد، کنگره آمریکا دو ماه زمان دارد که در مورد وضع مجدد تحریم ها علیه ایران تصمیم گیری نماید. کشورهای چین، فرانسه، روسیه، انگلیس، آلمان و اتحادیه اروپا از دیگر امضا کنندگان این توافق هستند.

توتال اولین شرکت بزرگ نفتی غربی بود که برای توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی با ایران قرارداد امضا کرد. تصمیم کنگره مبنی بر وضع مجدد تحریم ها علیه ایران ممکن است این پروژه را به خطر بیاندازد.

پویان گفته، اگر توتال بر اساس قانون ملزم به خروج از ایران شود، از این کشور خارج خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توتال در حاشیه یک کنفرانس نفتی در پاریس گفت: «فرآیندی در آمریکا در جریان است. کنگره باید تصمیمی در این باره اتخاذ کند. آنچه در مورد این فرآیند خوب است این است که موضع آمریکا را روشن خواهد کرد.»

«چه کسی می داند، شاید نتیجه این روشن شدن موضع مثبت باشد. من فکر نمی‌کنم اکثریتی در سنای آمریکا وجود داشته باشد که خواهان لغو توافق هسته ای باشد.»

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top