آغاز بازسازی اضطراری راه‌های خوزستان از ۳ روز آینده/ بسیج ۴۲۰ ماشین راهداری برای تعمیر جاده‌ها

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که به دلیل بارندگی‌های شدید ۳۵ محور اصلی، فرعی و روستایی استان خوزستان زیرآب رفته است، گفت: ۴۲۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری در قالب ۵۰۰ نفر برای انجام عملیات اضطراری بازسازی راه‌های خوزستان بسیج شده‌اند.

به گزارش نبأپرس ، عبدالهاشم حسن نیا در خصوص آخرین وضعیت جاده‌های استان خوزستان و اقدامات انجام شده در این رابطه، اظهار کرد: با توجه بارندگی های در خوزستان داشته‌ایم 35 محور اصلی ، فرعی و روستایی زیر آب رفته که  بخش‌هایی از محور اندیمشک- اهواز یکی از جاده‌های است که بخشی از آن زیر اب رفته است.

وی با بیان این‌که 15 کیلومتر در نقاط مختلف این محور تا 80 سانتیمتر زیر آب رفته است از تردد وسایل نقلیه در محور اندیمشک-شوشتر- اهواز به عنوان محور جایگزین خبر داد و افزود: صبح امروز برای بررسی وضعیت راه‌ها و ابنیه استان خوزستان جلسه‌ای با مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور به‌عنوان نماینده ویژه وزیر در استان خوزستان برگزار و مقرر شد از 7 استان ماشین‌آلات راهداری به استان خوزستان اعزام شود.

وی ادامه داد: 350 دستگاه ماشین‌آلات استان به همراه 70 دستگاه ماشین آلات 7 استان دیگر در قالب 500 نفر  بعد از فروکش کردن آب در مسیر عملیات اضطراری تعمیر و بازسازی راه‌ها را انجام دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که این عملیات تا دو سه روز آینده و کاهش حجم ورودی آب آغاز می‌شود،‌گفت: در بازدید از پل‌های بزرگ از جمله عبدالخان، بازندگی و حجم ورودی آب نسبت به دیروز کمتر بوده و امیدواریم به زودی بتوانیم راه‌های اصلی، فرعی و روستایی را بعد از فروکش کردن آب بازسازی و مرمت کنیم.

حسن‌نیا با درخواست از مردم برای تردد از محور اندیشمک-شوشتر-اهواز به‌عنوان جاده جایگزین، یادآور شد: 420 دستگاه ماشین آلات راهداری بسیج شده اند از امشب در نقاط مختلف مستقر خواهند شد.

وی همچنین با اشاره به این‌که این ماشین‌آلات علاوه بر تعمیر و بازسازی اقدامات دیگر از جمله ایجاد سیل بند، احداث خاکریز کنار جاده و... را انجام خواهند داد،‌اظهار کرد:‌ تا کنون پل‌های موقت متعددی برای تردد در نقاط مختلف استان خوزستان احداث شه، ضمن این‌که  ناوگان حمل‌ونقل عمومی آمادگی حمل بار را دارند و کمک‌ها را به مناطق سیل زده منتقل می‌کنند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد بحران در ستاد مرکزی راهداری استان خوزستان، گفت:‌ 7 استان در قالب تیم های عملیاتی برای کمک به مناطق سیل زده خوزستان اعزام شده‌اند و سه معاون راهداری در حال اعزام به منطقه هستند.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top