بنیاد مسکن: پلدختر را ۹ماهه بازسازی می‌کنیم

مقام مسئول بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از بازسازی ۹ماهه پلدختر خبر داد و گفت: امروز ارزیابی خسارت‌های واردشده به شهر پلدختر به اتمام می‌رسد و بلافاصله کار بازسازی شهر و روستاهای پلدختر آغاز خواهد شد.

به گزارش نبأپرس ، غلامحسین خانی در خصوص برنامه‌ها و اقدامات بنیاد مسکن در شهر سیلزده پلدختر اظهار کرد:‌ بنیاد مسکن اصفهان از روز 13 فروردین 98 به‌عنوان ستاد معین در شهر پلدختر مستقر شده و با در اختیار داشتن 130 دستگاه ماشین‌آلات سنگین در حال رفع مشکلات مربوط به آب‌گرفتگی و گِل‌ولای هستیم.

وی با بیان این‌که حدود 3000 واحد مسکونی و تجاری پلدختر دچار آب‌گرفتگی و گل‌ولای شده‌اند، افزود: با کمک‌های مردمی، حوزه علمیه، بسیج، ارتش، سپاه و شهرداری تهران امیدواریم بتوانیم طی چند روز آینده پاکسازی شهر را به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن استان‌های اصفهان، قزوین، لرستان، همدان، مرکزی و اردبیل به‌عنوان ستاد معین در شهرستان‌های مختلف استان لرستان از جمله درود، الیگودرز، نورآباد، پلدختر و... مستقر شده‌اند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اصفهان با اعلام این‌که امروز ارزیابی خسارت‌های واردشده به شهر پلدختر به اتمام می‌رسد، گفت:‌ بر این اساس خسارت‌های معیشتی، سرمایه‌ای و تجاری مردم مشخص می‌شود و بلافاصله برای خانه‌های تعمیری پرونده تشکیل می‌دهیم.

خانی با اشاره به این‌که برخی از واحدهای مسکونی تخریب‌شده در حریم رودخانه هستند که پس از مشخص شدن حریم ساخت‌وسازها، کار ساخت آنها آغاز خواهد شد، اضافه کرد:‌ برای بازسازی واحدهای مسکونی در شهر 50 میلیون تومان وام احداثی 5درصدی برای ساخت، 12 میلیون تومان بلاعوض ساخت، 15 میلیون تومان تسهیلات با سود 5 درصد برای اثاثیه و 5 میلیون تومان معیشتی بلاعوض به مردم پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: در روستاها نیز 40 میلیون تومان وام ساخت،‌ 10 میلیون تومان وام بلاعوض ساخت، 15 میلیون تومان وام 5درصدی برای اثاثیه و 5 میلیون تومان وام بلاعوض معیشتی پرداخت خواهد شد.

وی همچنین تأکید کرد:‌ پس از مشخص شدن خسارت‌های وارده، در مدت 9 ماه پلدختر را بازسازی خواهیم کرد.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top