خبر خوش برای مردم سیستان و بلوچستان؛احداث شهر فرودگاهی چابهار در دستور کار قرار گرفت

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از احداث شهر فرودگاهی چابهار خبر داد و گفت:‌با ساخت ترمینال ۱۰ هزار مترمربعی در فرودگاه کُنارک، ظرفیت این فرودگاه یک میلیون نفر افزایش می‌یابد.

به گزارش نبأپرس ، عبدالرحیم کُردی در خصوص توسعه زیرساخت‌های فرودگاهی منطقه آزاد قشم و  وعده راه‌اندازی ایرلاین اختصاصی چابهار اظهار کرد:‌ همچنان بر سر قول راه‌اندازی ایرلاین اختصاصی هستیم. اصلی‌ترین مسئله‌ای که در حوزه زیرساختی داریم بحث فرودگاه و سفر به چابهار است؛ در موضوع فرودگاه پیگیری‌های خیلی خوبی در چند سال اخیر صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر مشخصا در این رابطه دو سناریو در حال پیگیری است؛ یکی توافقی با نیروی هوایی در محل کنونی فرودگاه (کنارک) انجام دادیم که بر اساس آن 250 هکتار زمین برای توسعه در اختیار سازمان منطقه آزاد چابهار قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: طرح این سناریو آماده شده و در جال برنامه‌ریزی برای ساخت آن هستیم.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اعلام این‌که منابع مالی اجرای این طرح برای سال جاری پیش بینی شده است در پاسخ به این پرسش که چه میزان منابع مالی پیش بینی شده است، گفت:‌ 100 میلیارد تومان برای ساخت ترمینال 9 تا 10 هزار مترمربع مورد نیاز است و برج و سایر تجهیزات مورد نیاز در این فرودگاه موجود است.

وی با بیان این‌که این ترمینال ظرفیت فرودگاه را یک میلیون نفر افزایش می‌دهد، اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای ساخت این ترمینال در دستور کار قرار گرفته که منابع مالی آن از محل منابع داخلی (درآمد) سازمان منطقه آزاد تامین خواهد شد.

وی بیان کرد:‌به طور همزمان فرودگاه‌ بین المللی چابهار نیز در دستور کار قرار دارد که مصوبه آن اخذ شده است. این یک برنامه بلندمدت است که در واقع یک شهر فرودگاهی و هاب لجستکی محسوب می‌شود. یعنی قسمت بار این شهر فرودگاه اهمیت ویژه‌ای دارد که قرار است با بندر شهید بهشتی کار کند.

وی ادامه داد: از این رو در نزدیکی شهر چابهار احداث شهر فرودگاهی جانمایی شده تا هم بتواند پیوند راه‌|آهن، بندر، جاده و حمل‌ونقل هوایی همگی در شهر لجستیکی محقق شود.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top