طرح ملی مسکن در زمین‌های رها شده اجرا می‌شود

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی از ساخت واحدهای طرح ملی مسکن در زمین‌های رها شده خبر داد.

به گزارش نبأپرس، فرزانه صادق مالواجرد اظهار کرد: در طرح اقدام ملی یکی از مهم‌ترین موارد مرتبط با شهرسازی، این است که عرضه زمین در کجا و به چه میزان و چگونه انجام شود.در این خصوص بخشنامه ای از سوی وزیر راه و شهرسازی به همه استان ها ابلاغ شده است.

وی با تاکید بر اینکه تولید مسکن درطرح اقدام ملی مورد توجه تمامی دست‌اندرکاران عملیاتی و اجرایی کردن این طرح است، ادامه داد: تلاش بر این است تا مکان‌یابی اراضی برای ساخت مسکن در اجرای طرح ملی بنا بر نیاز واقعی و در تمامی شهرها با در نظر گرفتن دهک‌های هدف در محدوده شهرها در موقعیت و مکان های مناسب باشد.

وی تصریح کرد: در همه شهرهای کشور اراضی رها شده ای با کاربری مسکونی وجود دارد که اولویت اقدام ملی در همان اراضی خواهد بود. تلاش می‌شود تا مکان‌یابی اراضی در داخل محدوده تجهیزشده و با خدمات پشتیبان همراه باشد. بدین معنا خدمات لازم و سرانه های پشتیبان تولید مسکن مدنظر قرار می‌گیرد.

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه یکی از تفاوت های عمده مسکن مهر با طرح اقدام ملی تولید مسکن را ارایه توامان خدمات پشتیبان همزمان با تولید مسکن اعلام کرد و گفت:‌تفاهمنامه های با برخی از نهادها و وزارتخانه برای تولید مسکن در قالب طرح اقدام ملی در حال انجام است تا در شهرهایی که کمبود زمین برای عرضه وجود دارد نیز تولید مسکن داشته باشیم.

به گفته صادق مالواجرد در بازنگری طرح جامع حمایت‌های لازم از طرح اقدام ملی تولید مسکن انجام و تلاش می شود تا محدوده و حریم شهرها در صورت نیاز به تغییر مطابق با ضوابط تغییر پیدا کند تا بتوان تامین مسکن را در این خصوص انجام داد.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top