امام جمعه رباط کریم: باید برای ازدواج ساده و به هنگام فرهنگ سازی صورت بگیرد

امام جمعه شهرستان رباط‌کریم گفت: باید برای ازدواج ساده و به هنگام فرهنگ سازی صورت بگیرد.و خانواده ها با شرایط سخت مانع ازدواج جوانان نباشند.

یه گزارش نبأپرس از رباط‌کریم، از رباط‌کریم، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی امام جمعه شهرستان رباط کریم در خطبه های نماز جمعه این هفته ، با تبریک حلول ماه سراسر رحمت و برکت ذیحجه و سالروز ازدواج مولا امیرالمومنین علی “ع” و زهرای مرضیه “س” گفت؛ از نظر اسلام تشکیل خانواده یک فریضه و یک امر با اهمیت است.

وی افزود؛: باید برای ازدواج ساده و به هنگام فرهنگ سازی صورت بگیرد.و خانواده ها با شرایط سخت مانع ازدواج جوانان نباشند.

حجت‌الاسلام ترابی بیان کرد: عروس و داماد به تقوا و پاکدامنی و انسانیت است نه به تشریفات و تجملات و گرفتن مراسم سنگین و پرهزینه

امام جمعه شهرستان رباط‌کریم تصریح کرد: عزت دختر و ماندگاری ازدواج به اخلاق است نه به مهریه و جهیزیه سنگین، اینها مورد تایید اسلام نیست.

وی در ادامه گفت: این روزها که مردم با مشکلات اقتصادی و معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند و تورم لجام گسیخته و افزایش سرسام‌آور قیمت کالاها زندگی را برای مردم محروم و مستضعف سخت نموده است مسئولان چاره اندیشی کرده و بازار را کنترل و نظارت جدی و موثر کنند.

امام جمعه رباط کریم با اشاره به شرایط اقتصادی حال حاضر گفت: در این شرایط سخت مردم رعایت حال یکدیگر را نموده و موجران دست مستاجران را بگیرند و به آنها فشار بیش از حد نیاورند.

وی گفت: افزایش بالای اجاره بها زندگی را برای مستاجران غیر قابل تحمل نموده است.

حجت‌الاسلام ترابی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا هرگز به دنبال لغو تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران نیست و هدف او از مذاکرات قطر، طولانی نمودن زمان مذاکرات است و نتیجه آن مورد نظر نیست.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا