امام جمعه شهرستان رباط کریم: دیدار بایدن و مکرون با ولیعهد عربستان نماد دوگانه ی معیار منطق غرب در مواجهه با حقوق بشر است

‍  امام جمعه شهرستان رباط‌کریم گفت: دیدار بایدن و مکرون با ولیعهد عربستان نماد دوگانه ی معیار منطق غرب در مواجهه با حقوق بشر است.

به گزارش نبأپرس از رباط‌کریم، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی امام جمعه شهرستان رباط‌کریم در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: محرم در فرهنگ اسلام فقط لحظه هایی از زمان نیست بلکه یک تاریخ مجسم، یک تحول عمیق و یک انقلاب انسان ساز است که نشان داد خون بر شمشیر و حق بر باطل پیروز است و نقشه راه سعادت و زندگی با عزت و شرف در گرو پیروی از خاندان اهل بیت عصمت و طهارت است.

وی افزود: ملت عاشورایی ایران نماز ظهر عاشورا را به تأسی از آخرین نماز اباعبدالله الحسین علیه السلام، با شکوه و عظمت برگزار می نمایند و مراسم عزاداری آن روز را با اقامه نماز جماعت پایان خواهند داد.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی تصریح کرد: روحانیت در طول تاریخ در کنار مردم و حافظ عزت و شرف آنها بوده است، هیچ گاه به مردم پشت نکرده و با اجانب و بیگانگان وارد معامله نشده است.

امام جمعه شهرستان رباط‌کریم بيان کرد: دیدار بایدن و مکرون با ولیعهد عربستان نماد دوگانه ی معیار منطق غرب در مواجهه با حقوق بشر است.

وی گفت: باید با گسترش آبخوان و آبخیزداری از تخریب و ویرانی سیل، جلوگیری نموده و آب را در عمق زمین نفوذ دهیم.

امام جمعه شهرستان رباط‌کریم در پایان خاطرنشان کرد: از همه مسئولان، مدیران، نیروهای مسلح، بسیج و دستگاه‌هایی که به یاری سیل‌زدگان شتافتند مخصوصا از استاندار انقلابی و جهادی استان تهران محسن منصوری و فرماندار شهرستان امید احمدی و همه مدیران شهرستان تشکر می کنیم.

گفتنی است نماز ظهر عاشورای امسال مطابق معمول سنوات گذشته در روبروی امامزاده عمادالدین علیه السلام (بلوار مرحوم الویری) به امامت امام جمعه شهرستان رباط کریم برگزار می گردد.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا