امام جمعه پرند: دفاع مقدس حق حیات به گردن کشور دارد+تصاویر

امام جمعه پرند گفت: سی و چند سال نهادینه شدن فرهنگ مقاومت در کشور ناشی از مقاومت هشت ساله دفاع مقدس است و دفاع مقدس حق حیات به گردن کشور دارد.

 

به گزارش نبأپرس از پرند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل کاظمی امام‌جمعه پرند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی با توصیه خود و دیگران به رعایت تقوای الهی در قول و عمل اظهار داشت: برای رسیدن به دولت کریمه فراگیر باید رعایت تقوای الهی و عملی را سرلوحه همه زندگی فردی و اجتماعی خود قرار دهیم تا آمادگی پذیرش اسلام ناب محمدی (ص) را پیدا کنیم و همگان را به رعایت در تمام شئون زندگی براساس سیره حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) دعوت کرد.

وی با اشاره به اعتراف غرب به شکست پروژه منزوی ساختن ایران افزود: ایران در دولت سیزدهم با برقراری ارتباط و روابط دیپلماتیک با کشورهای مختلف دنیا برنامه آمریکا و غرب مبنی بر فشار حداکثری و تحریم ایران را خنثی و از بین برد. ایجاد روابط دیپلماتیک با کشورهای همسایه، ونزوئلا، کشورهای آفریقایی و… تا پیمان‌شانگهای و عضویت در گروه بریکس از ابتدای سال میلادی جدید همه خبر از روابط خوب ایران با کشورهای مختلف است.

امام جمعه پرند تصریح کرد: حضور پیرومندانه آیت الله رئیسی بعنوان نماینده مردم ایران در سازمان ملل و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و دیدار با تعدادی از سران کشورهای شرکت‌کننده در مجمع عمومی همچنین دیدارهای جانبی دیگر برگ برنده ایران با حضور رئیسی در نیویورک به شمار می آید.

وی با اشاره پایان یافتن دیپلماسی التماسی گفت: در دولت قبل کار به جایی رسید که رئیس‌جمهور سابق در اظهارنظری تأمل برانگیز گفته بود، «اگر برجام نبود، قدم به قدم حتی یک بشکه نفت را هم نمی‌توانستیم صادر کنیم.» و یا معاون رئیس‌جمهور و رئیس‌سازمان برنامه و بودجه در دولت سابق در اظهارنظر عجیب، «شدیدترین مرحله تحریم، نفت در برابر غذا بود دانسته بود، اما الان در شرایطی هستیم که این بی‌انصاف‌ها و دژخیمان حتی برای غذا و دارو اجازه فروش یک قطره نفت را نمی‌دهند و اگر هم به‌فروش می‌رسد، امکان تبادل مالی نباشد.» این رویکرد و این دیدگاه در سیاست خارجی، لطمات سنگین و خسارات هنگفتی به کشور و مردم تحمیل کرد.

حجت الاسلام کاظمی عنوان کرد: اکنون در حالی که نشریات ایالات متحده، درباره «آمریکای فرسوده» و «زوال رؤیای قرن جدید آمریکایی» تحلیل و گزارش منتشر می‌کنند، ایران توانسته بدون کانال‌های فشار غرب (برجام و FATF) راهبرد رونق سیاست خارجی و تنوع‌بخشی به شرکای تجاری را پیش ببرد، فعالیت‌های هسته‌ای را از سر بگیرد، منابع مسدودشده خود در عراق و کُره جنوبی را آزاد کند، صادرات نفت را به سه برابر افزایش دهد و رشد اقتصادی صفر شده در دهه ۹۰ را به بالای ۴ درصد برساند. این‌ها علاوه‌بر موفقیت در جبران بخش مهمی از کسری بودجه ۴۸۰ هزار میلیاردی، و تسویه ۵۵۳ هزار میلیارد تومان از بدهی‌ها و تعهدات دولت غربگرا بوده است.

امام جمعه پرند مطرح کرد: واقعیت بزرگی که دولت مغرور آمریکا را به عجز و انفعال کشانده، این است که می‌داند فوّاره «تحریم‌های فلج‌کننده» و «فشار حداکثری» به‌عنوان تنها حربه باقی مانده، سرنگون شده است.

وی در ادامه گفت: همه این‌ها تنها بخش کوچکی از دستاوردهای دولت سیزدهم در دو سال گذشته است. موارد دیگری از جمله فعال شدن صنعت پتروشیمی فراسرزمینی، گسترش و توسعه صنعت هسته‌ای، شکست دشمن در جنگ ترکیبی، موفقیت‌های متوالی بدون برجام وFATF، موفقیت در جبران بخش مهمی از کسری بودجه ۴۸۰هزار میلیاردی، ضربات کاری دستگاه‌های اطلاعاتی به گروهک‌های تروریستی – صهیونیستی، تسویه ۵۵۳ هزار میلیارد تومان از بدهی‌ها و تعهدات دولت سابق، تأمین پایدار برق در تابستان با اتکا به توان داخل و توان دانش‌بنیان، قرارداد سوآپ گازی با همسایگان، بهره‌برداری از فاز ۱۱ پارس جنوبی با دانش متخصصان ایرانی، کنترل بازار ارز، شکست پروژه‌ منزوی‌کردن ایران، ناامید‌سازی مردم و… همه برگ برنده‌ای در دستان رئیسی است که دست او را برای مذاکره با دنیا باز می‌گذارد.

امام جمعه پرند با اشاره به شکست پروژه اغتشاشات و ناامن‌سازی ایران اظهار کرد: پس از شکست جنگ ترکیبی دشمنان ملت ایران در سال گذشته‌، اتاق فکرهای دشمن سالگرد شروع اغتشاشات را در ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ بهترین فرصت برای احیای اغتشاشات و ایجاد چالش امنیتی برای کشور دانستند. لذا در چند ماه گذشته با ایجاد موج تبلیغاتی گسترده، این‌گونه القا نمودند که مردم در ۲۵ شهریور امسال که سالگرد مهسا امینی بود به خیابان‌ها خواهند آمد و حرکت‌های اعتراض‌آمیزی علیه حکومت انجام خواهند داد.

حجت‌الاسلام کاظمی گفت: عدم موفقیت مخالفین جمهوری اسلامی در به خیابان کشاندن ایرانیان حتی در خارج کشور که محدودیت‌های امنیتی برای آنها وجود ندارد، در کنار بسیاری از حقایق دیگری که از یک‌سال گذشته تاکنون برای همگان آشکار گردیده است، نشانه افول روزافزون آنها و حرکت آنها در سراشیبی سقوط است.

وی تاکید کرد: دشمنان گفتند حرکت نظامی روی میز است اما از روی میز تکان نخورد، آنها میدانستند اگر وارد این میدان بشوند شروعش با آنهاست ولی پایانش با آنها نیست، این را دفاع مقدس نشان داد، ما خودمان را نمیشناختیم و دیگران هم ما را نمیشناختند، دنیا هم ما را نمی‌شناخت، در دفاع مقدس هم ما خودمان را شناختیم هم دیگران ما را شناختند، آن‌هایی که صاحب ادعا بودند در دنیا فهمیدند.

حجت الاسلام کاظمی گفت: یکی دیگر از دستاوردهای دفاع مقدس همین ایمن‌سازی کشور است. دفاع مقدس کشور را از تهاجم‌های نظامی محتمل تا حدود زیادی ایمن کرد و باتوجه به ایمان‌های عمیق و صادق، عزم‌های قوی و راسخ، هوشمندی جوانان ایرانی، قدرت ابتکار و نوآوری‌ها، از سوی عناصر نظامی و غیرنظامی، ظرفیت غلبه بر قلدرهای جهانی اینها چیزهایی بود که در این دفاع مقدس از ملت ما و از رزمندگان ما آشکار شد و دیده شد. خود ملت هم اینها را شناختند و طبعاً وقتی ما شناختیم فهمیدیم که این توانایی ها را داریم امید ما زیاد خواهد شد، نشاط ما زیاد خواهد شد، بیشتر درصدد استفاده از این توانایی‌ها برخواهیم آمد.

امام جمعه پرند در پایان خاطرنشان کرد: سی و چند سال نهادینه شدن فرهنگ مقاومت در کشور ناشی از مقاومت هشت ساله دفاع مقدس است. دفاع مقدس حق حیات دارد به گردن کشور ما. یک عده‌ای خدشه می‌کنند، یک عده‌ای شبهه می‌کنند، یک عده‌ای تحریف می‌کنند، یک عده‌ای درباره‌ی مسائل مختلف دفاع مقدس دروغ صریح می‌گویند. باید در مقابل اینها کسانی که می‌توانند تبیین کنند، باید تبیین کنند. عظمت جهاد مقدس و دفاع مقدس را بایستی ما روز به روز بیشتر بیان کنیم، بگوییم، تبیین کنیم، این جزو وظایف است.

گفتنی است به مناسبت هفته دفاع مقدس سرهنگ سید سجاد حسینی فرمانده سپاه ناحیه حیدر کرار (ع) شهر پرند سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته پیرامون هفته دفاع مقدس و بصیرت افزایی و شکست دشمنان در ایجاد ناآرامی در کشور به بهانه های مختلف بود.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 11 =

دکمه بازگشت به بالا