اهمال کاری و کوتاهی چه اشخاصی باعث ریزش ساختمان متروپل در آبادان شد

 با توجه به حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان با نگاهی بر روند نظارت و ساخت این ساختمان می توان در اهمال کاری و کوتاهی مقصران اصلی در نظارت های مهندسی پروژه متروپل به نتایجی خوبی رسید، پیرو تصمیمات اخذ شده در نظام مهندسی آبادان مبنی بر بررسی و کنترل ساختمان های گروه (ج) به بالا ، اعضای کمیته تخصصی عمران سازمان نظام مهندسی خوزستان، دفتر نمایندگی آبادان مگا پروژه متروپل را مورد بازدید میدانی قرار دادند.

به گزارش نبأپرس، با توجه به حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان با نگاهی بر روند نظارت و ساخت این ساختمان می توان در اهمال کاری و کوتاهی مقصران اصلی در نظارت های مهندسی پروژه متروپل به نتایجی خوبی رسید، برحسب پیشینه خبر منتشر شده روز پنج شنبه دوم بهمن ماه سال 1399 ، مهندس پیروز بختیاری ، مهندس هادی مجیری و دکتر محمد قنبر دزفولی از اعضای کمیته تخصصی عمران نظام مهندسی آبادان، با حضور در محل برج های دوقلوی متروپل تمام قسمت های این پروژه را مورد بازدید قرار دادند.

در این بازدید میدانی که با همراهی حسین عبدالباقی، مالک ساختمان و اکیپ های اجرایی پروژه انجام گرفت، نمایندگان نظام مهندسی آبادان روند اجرایی پروژه را بصورت کامل مورد بررسی و کنترل قرار داده و ضمن تذکر در خصوص ایرادات موجود ، موارد و مشکلات یافت شده را صورتجلسه نمودند.

حسین عبدالباقی مالک و سرمایه گذار این پروژه عظیم ضمن تشکر و قدردانی از اعضای گروه بازدید کننده و مدیر دفتر نمایندگی آبادان ، نظام مهندسی آبادان را ارگانی توانمند در زمینه ساخت و ساز دانسته و بر آمادگی گروه اجرایی این پروژه در خصوص رفع مشکلات یا ایرادات ابلاغ شده از جانب سازمان نظام مهندسی تاکید نمود.

در پایان این بازدید مقرر شد در ضرب الاجل تعیین شده موارد مطروحه از جانب اعضای گروه بازدید کننده ، توسط گروه طراحی پروژه مجددا” مورد بازبینی قرار گرفته و در صورت لزوم ، با هماهنگی سازمان نظام مهندسی نسبت به اصلاح اقدام نمایند.

اهمال کاری و کوتاهی چه اشخاصی باعث ریزش ساختمان متروپل در آبادان شد

بیشتر بخوانید:

آخرین جزییات از ریزش برج «متروپل»/ 6 نفر کشته و حداقل ۸۰ تن زیر آوار/ نجات ۳۲ نفر از گرفتارشدگان

حال باید دید چه کسانی با اهمال کاری و عدم نظارت دقیق و مهندسی و کارشناسی شده بر پروژه متروپل جزو مرتبطین و مسببین این حادثه تلخ در این روز در آبادان بوده اند.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + ده =

دکمه بازگشت به بالا