اینجا تهران نیست؛ لندن، پاریس و نیویورک است!

اکنون اگر جایی در غرب صدای مردم به اعتراض بلند می‌شود، از روی سردرگمی به ایران نسبت می‌دهند. اگر هم حماس، در گوش اسرائیل می‌زند، یا جهاد اسلامی و حزب‌الله و انصارالله و گروه‌های مقاومت عراق از خجالت جنایتکاران اسرائیل و آمریکا درمی‌آیند، باز هم ادعا می‌شود زیر سر ایران است.

 

به گزارش نبأپرس، مهرماه پارسال، گروه‌های اپوزیسیون خارج‌نشین، همه با هم برنامه‌ریزی کردند تا میتینگی را در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۴۰۱ در برلین برپا کنند. تمام شبکه‌های غربی نیز چند هفته به کمک آنها شتافتند تا بزرگ ترین تجمع اپوزیسیون بر پا شود.

اما نهایتا، در حالی که ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار ایرانی در اروپا اقامت دارند، کلا ۳۵ هزار نفر گرد هم آمدند که تازه برخی از آنها، اتباع آفریقایی و اوکراینی و برخی کشورهای دیگر بودند و با گرفتن پول و مزایای سفر توریستی، به محل تجمع انتقال داده شده بودند.

یک سال بعد، تقریبا روزی نیست که خیابان های پاریس و لندن و برلین و مادرید و استکهلم و واشنگتن و نیویورک و اُتاوا و…، شاهد تجمعات گسترده ضد صهیونیستی در حمایت از مقاومت غزه نباشد. تظاهرات معنرضان در تل آویو هم به جای خود محفوظ!

در برخی از این تجمعات در اروپا، بنابر اعلام مراجع رسمی، بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر حضور داشته اند. در این میان، پلیس انگلیس ادعا می‌کند تظاهرات کم سابقه چندباره در لندن، توسط گروه‌های طرفدار و مرتبط با ایران برپا می‌شود.

معنای این روند چیست؟ قدرت بسیج‌گری انقلاب اسلامی، در مقابل ذلت و سرشکستگی رژیم صهیونیستی، که سال گذشته، موساد را مامور کرد تا در پیشانی عملیات CIA و MI6، ایران را به آشوب و ناامنی بکشانند.

یک سال بعد، نه تهران، بلکه پاریس و لندن و نیویورک، آن هم نه فقط جمعه بلکه در طول هفته، شاهد ضد آمریکایی‌ترین و ضد صهیونیستی‌ترین تجمعات اعتراضی چند دهه اخیر است.

اکنون، اگر جایی در غرب صدای مردم به اعتراض بلند می‌شود، از روی سردرگمی به ایران نسبت می‌دهند. اگر هم حماس، در گوش اسرائیل می‌زند، یا جهاد اسلامی و حزب الله و انصارالله و گروه‌های مقاومت عراق از خجالت جنایتکاران اسرائیل و آمریکا درمی‌آیند، باز هم ادعا می‌شود زیر سر ایران است.

همان‌ها می‌گویند هیچ نشانه‌ای از این که حماس، حمله ۷ اکتبر را با ایران هماهنگ کرده باشد، وجود ندارد. اما باز هم از سر استیصال می‌گویند همه این تحقیرهایی که در میدان نظامی و سیاسی و رسانه‌ای و افکار عمومی متحمل می‌شوند، تحت مدیریت ایران است.

همین روزها، نشریه فارین پالیسی نوشت: “جنگ غزه، فاجعه تمام عیار برای آمریکاست” و نیویورک تایمز تاکید کرد “حجم به هم ریختگی در تل آویو بالاست و اسرائیل دیگر آن اسرائیل قبل از حمله حماس نخواهد شد چه فکر می‌کردند، چه نقشه‌های پیچیده‌ای کشیده بودند، و با چه سرانجام شومی رو به رو شدند؟! خداوند متعال فرمود: “أَمۡ یُرِیدُونَ کَیدٗاۖ فَٱلَّذِینَ کَفَرُواْ هُمُ ٱلمَکِیدُونَ. آیا اراده مکر و نیرنگ کرده اند؟ بلکه کافران، خود مورد مکر الهی هستند”.

محمد ایمانی

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − یک =

دکمه بازگشت به بالا