بازی‌های آسیایی| طلایی ترین روز کاروان ایران با درخشش کشتی و تاریخ سازی یک رشته جالب!

چهاردهمین روز از بازی‌های آسیایی هانگژو با ۴ مدال طلا، 2 نقره و یک برنز برای کشورمان به پایان رسید.

 

به گزارش نبأپرس، در چهاردهمین روز از بازی‌های آسیایی هانگژو ملی‌پوشان کشورمان ۴ مدال طلا کسب کردند. آزادکاران کشورمان با ۳ مدال و تیم ملی شطرنج طلایی‌های امروز بودند. تیم کبدی و وزنه برداری نیز به مدال نقره دست یافتند و کاراته هم به یک برنز رسید.

نتایج مسابقات امروز به شرح زیر است:

کشتی آزاد:

در وزن 74 کیلوگرم یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 7 بر 2 اوروزو بک توکتومامبتوف از قرقیزستان را شکست داد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر 2 لیو فنگ از چین را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 9 بر 3 ماگومت اولویف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. امامی در این دیدار به مصاف کایرین کینوشیتا از ژاپن رفت و با برتری 9 بر صفر طلا گرفت.

در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر موخامد عبداله یف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه 10 بر صفر دولت میرات اورازگیلیوف از ترکمنستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر بیامباسورن بات اردن از مغولستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با دیپاک پونیا از هند کشتی گرفت که با برتری 10 بر صفر به طلا رسید.

در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه 13 بر 7 مقابل ماگومد ابراگیموف از ازبکستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 2 گانخویاگ گانباتار از مغولستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 3 بر 1 از سد علیشیر یرگالی از قزاقستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. گلیج در این دیدار به مصاف احمد تاج الدینوف کشتی گیر روسی الاصل و قهرمان جهان از بحرین رفت و با شکست 6 بر یک نقره گرفت.

در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع در دور اول با نتیجه 10 بر صفر زمان انور از پاکستان را مغلوب کرد. وی‌ در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر بوهیردون از چین را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 11 بر صفر یوسوپ باتیرمورزایف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. زارع در این دیدار با لخاگواگرل مونختور از مغولستان پیکار می کند.

کبدی:

تیم ملی مردان کشورمان در فینال امروز مقابل هند قرار گرفت که در یک بازی پرحاشیه ۳۳ بر ۲۹ شکست خورد و نقره گرفت.

کاراته:

فاطمه سعادتی نماینده وزن ۵۵-کیلوگرم در مبارزه نخست خود ۶ بر صفر وونگ سوک از کشور ماکائو را شکست دا و در رقابت بعدی، ۴ بر صفر به نماینده چین تایپه نتیجه را واگذار کرد و با توجه به صعود نماینده چین تایپه به فینال، وی راهی شانس مجدد شد. سعادتی برای کسب مدال برنز به مصاف سانیستیارانی از کشور اندونزی رفت که با برتری صاحب مدال برنز شد.

مهدی خدابخشی در وزن ۸۴-کیلوگرم به مصاف اندو دایی کی از ژاپن رفت و نتیجه را ۵ بر۴ واگذار کرد. با توجه به شکست نماینده ژاپن، نماینده کشورمان نیز از گردونه مسابقات حذف شد.

امیر مهدی زاده در وزن ۶۷-کیلوگرم در  در نخستین مبارزه خود برابر المصطفی از اردن قرار گرفت و با نتیجه ۷ بر صفر شکست خورد. وی در ادامه مقابل پیانده از تایلند پیروز شد اما در مبارزه بعدی به حریفی از قزاقستان باخت و به مدال نرسید.

جوجیتسو:

علی اکبرپور در وزن ۸۵-کیلوگرم در مسابقه اول به مصاف الرشید از اردن رفت و با نتیجه ۲ بر صفر برنده شد و به مرحله یک‌هشتم راه پیدا کرد. اکبرپور در این مرحله مقابل صادق‌اف از قرقیزستان قرار گرفت و در نهایت با نتیجه ۴ بر ۲ شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

 شطرنج:

ملی‌پوشان شطرنج ایران با پیروزی مقابل کره جنوبی بالاتر از قدرت های آسیا و جهان مقتدرانه به مقام قهرمانی رسیدند و اولین طلای تاریخ شطرنج ایران در بازی‌های آسیایی را به دست آوردند.

ایران در دور پایانی با ترکیب پرهام مقصودلو، محمدامین طباطبایی، پویا ایدنی و بردیا دانشور مقابل کره جنوبی قرار گرفت و با 3 پیروزی قاطع روی 3 میز اول برد را قطعی کرد. ایران در پایان 9 دور با 7 پیروزی، 2 تساوی و بدون باخت و کسب 16 امتیاز به مقام قهرمانی رسید.

واترپلو:

تیم ملی کشورمان در دیدار رده‌بندی مقابل قزاقستان قرار گرفت که بعد از تساوی در ضربات پنالتی ۱۰ بر ۹ باخت و به مدال نرسید.

وزنه‌برداری: 

آیت شریفی در حرکت یک ضرب وزنه ۱۸۵ کیلویی را مهار کرد اما در ادامه دچار مصدومیت شد و کنار رفت.

علی داوودی همچون المپیک توکیو، در بازی‌های آسیایی هانگژو نیز به مدال نقره دست پیدا کرد.

داوودی در یکضرب وزنه ۱۹۲ و در دوضرب وزنه ۲۳۴ کیلوگرم را مهار کرد و با حدنصاب مجموع ۴۲۶ کیلوگرم درحالی صاحب مدال نقره شد که از بازی‌های آسیایی ۲۰۰۲ تاکنون، در تمامی ادوار مدال طلای فوق سنگین به وزنه‌برداران ایرانی رسیده بود.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 2 =

دکمه بازگشت به بالا